Військові експерти вражені “філігранністю” українського ракетного удару по російському підводному човну в Севастополі

Дата: 13.09.2023
Автор:

Палаюча база рашистів у Секвастополі, 13 вересня 2023 року

Удар України по кораблях Чорноморського флоту Росії в окупованому Севастополі можна вважати великим успіхом: великий десантний корабель було уражено втретє, а ураження підводного човна сталося вперше.

Джерело: видання “Defense Express

Деталі: Йдеться про виведення з ладу на тривалий строк чи навіть повне знищення підводного човна “Ростов-на-Дону” та великого десантного корабля “Минск”. За інформацією російських пабліків, саме вони були пошкоджені під час нічної атаки на окупований росіянами Севастополь, перебуваючи в сухому доці.

І якщо ураження великого десантного корабля відбулось вже втретє, то якраз ураження підводного човна є унікальною ситуацією, яка вже увійшла в історію, зазначає “Defense Express”.

Дослівно: “Справа в тому, що Україна не має штатних можливостей для боротьби з підводними човнами РФ.

Сам по собі підводний човен є надскладною ціллю, протидія яким вимагає цілого комплексу засобів з протичовновими кораблями, літаками та вертольотами, власними підводними човнами. Але в Україні зараз нічого з вище перерахованого просто немає.

Немає ані сучасних кораблів, які можуть здійснювати патрулювання акваторії з метою пошуку та знищення субмарин, ані таких протичовнових літаків, як P-8 Poseidon чи хоча б P-3 Orion, ані звісно підводної компоненти флоту.

Й навіть якщо мова не йшла про те, що РФ використовує свої підводні човни ледь не у режимі запуску крилатих ракет з рейду Севастополя, шукати та знищувати їх у Чорному морі ВМС України просто немає чим”.

Деталі: На думку “Defense Express”, єдиною можливістю вразити російських підводний човен було саме знищити його у надводному положенні, тобто в бухті.

Це й було здійснено українськими льотчиками.

“І це перше в історії застосування крилатих ракет для ураження підводного човна за всю історію, тим паче одразу результативне. Й це вже не перший випадок, коли Збройні Сили України говорять нові слова у військовій морській вправі, бо до цього вперше в історії українські військові знищили ракетний крейсер та результативно використали морські дрони”, – зазначає видання.

Також у “Defense Express” припускають, що це з величезною долею ймовірності може означати остаточне виведення з ладу підводного човна “Ростов-на-Дону”.

Йдеться не лише про масштаб пожежі, які охопила сухий док, де субмарина перебувала разом із ВДК “Минск”, а й про ймовірне застосування крилаті ракети типу Storm Shadow, наголошує видання.

“Storm Shadow” мають бойову частину вагою 450 кг, яка складається з двох окремих частин. Перша – лідуючий кумулятивний заряд, який утворює у перешкоді утвір, в який вже влітає основна уламково-фугасна бойова частина. Таким чином при ураженні підводного човна чи будь-якого іншого корабля вибух проходить у середині корпусу.

Це вже означає критичні пошкодження. А у випадку із масштабною пожежею, яка охопила обидва кораблі, йдеться про критичні наслідки, бо кораблі просто вигорають ізсередини, а через високу температуру плавляться переборки (перегородки – ред.), зазначає видання.

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki


Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 5 від травень 2024

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2024’.Вільне Козацтво Холодного Яру