Церковний календар

Дата: 26.10.2011
Автор:

Пасхальне Привітання протоієрея Василя Циріля, настоятеля Храму святих Апостолів Петра і Павла УПЦ КП м. Чигирина всім вірним християнам

Дорогі у Христі браття і сестри!
ХРИСТОС ВОСКРЕС!

У ці дні свята Мати-Церква знову запрошує нас заглибитись у велику таємницю спасенних днів життя Сина Божого і зрозуміти їхню силу. Саме в стражданнях Спасителя, в Його смерті на хресті та Воскресінні Всевишній показує нам всю глибину своєї любові до людини, яка «вiдкрилась у тому, що Бог послав у свiт Єдинородного Сина Свого, щоб ми жили через Hього» (1 Ін. 4, 9). Тому найважливішою справою нашого життя має бути віра в цю любов та її прийняття. У Своєму воскресінні Христос відкрив нам вище життя, і тим самим пояснив значення земного життя. Воскресіння Христове свідчить, що життя людини не закінчується могилою. Великі моральні і духовні цінності, які людина набуває на землі, не зникають разом з руйнуванням тіла. Всі досягнення людського духу набувають сенсу і значення у воскресінні Христовому. Наше повсякденне життя на благо ближніх і своєї країни стають життям і працею в ім’я вічності.

У день Світлого Христового Воскресіння ми з особливою силою відчуваємо Його любов та свою причетність до великої тайни Викуплення. Відчуваємо, що ми не самотні на цьому світі, що Господь з нами та завжди допомагає нам. Про це слід пам’ятати саме сьогодні, коли святкування Пасхи Христової відбувається у важкий для нашої країни час, коли сили зла докладають багато зусиль, щоб знищити нас. Разом із війною на сході внутрішнє зло – корупція роз’їдає нашу державу зсередини. І ніщо так не ослаблює силу духу українського народу, як це явище. Проте не піддаваймося цій спокусі, якою зло хоче нас знесилити! Дивімося на життя очима віри, надії та любові! Зневіра затуманює нашу віру і ослаблює дух, а віра у Воскреслого Христа відкриває нам глибини Його Любові до людини і виявляє присутність Бога в усіх подіях життя. Тому в цей доленосний для України час в наші серця не повинні закрадатися сумніви та байдужість. Ми вже показали всьому світу, що з нами Воскреслий Христос, з допомогою якого український народ переміг злочинний режим з його «беркутами» і «снайперами», не відступив перед «градами», «буками» і найсучаснішою зброєю зовнішнього ворога. І тому, з допомогою Воскреслого Христа, ми переможемо зло, неправду і всяку скверну. Бо з нами Бог, і сьогодні виводить свій український народ з дому неволі – з дому гріха: «Бог з великої Своєї милості відродив нас воскресінням Ісуса Христа для живої надії» (1Пет. 1, 3).

Протягом століть нашу Богообраність Господь показував через дідів і прадідів, які боролися за становлення і незалежність Української держави та її православної віри. І саме Світле Христове Воскресіння надихало їх у цій боротьбі. Це свято, попри різні багаторічні труднощі та випробування, наповнювало їх надією на перемогу, так, що вони вітали одне одного стверджуючими словами: «Христос Воскрес – Воскресне Україна». І завдяки їм сьогодні до нас, до Свого улюбленого і вірного народу, приходить Воскреслий Христос, який воскрешає Україну. Тому будьмо вірні Йому у всьому. Будуймо наше життя виключно на Його заповідях. Бо заповіді Божі – це заповіді життя, в межах яких лише можлива справжня воля, гідність і щастя людини.

Улюблені брати і сестри! У ці пасхальні дні сердечно вітаю вас із Світлим Христовим Воскресінням. Вітаю всіх вірних християн, які щоденно моляться за Україну та її побожний народ; вітаю родини наших Героїв, які поклали своє життя на вівтар перемоги; вітаю Христолюбиве військо, яке в цю пасхальну ніч захищає мир в Україні; вітаю людей доброї волі – волонтерів, які прагнуть допомогти і підтримати наших воїнів; вітаю переселенців, яких війна позбавила власного дому; вітаю владу та органи місцевого самоврядування, які будують європейське майбутнє нашої держави.

Нехай свято Воскресіння Христового принесе в наші серця радість, якої у нас ніхто не відніме, нехай Воскресіння Христове живить кожного християнина у дотриманні заповідей Божих, боротьбі з власними гріхами та в несенні свого життєвого хреста, тому що ВОІСТИНУ ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki


Коментарі закриті.

Сторінка 1 з 11

Свіжий номер

Газета 'Козацький край' номер 4 від 14.04.2017

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2017’.Вільне Козацтво Холодного Яру