Церковний календар

Дата: 26.10.2011
Автор:

Третя неділя після Пасхи (цьогоріч – 30 квітня) – вшанування  святих жон-мироносиць

 

 

Цього дня згадуються і вшановуються святі жони-мироносиці. Хто вони, святі жони-мироносиці – Марія Магдалина, Марія Клеопова, Саломія, Іоанна, Марфа, Марія, Сусанна? Чому Православна Церква шанує пам’ять цих жінок в третю неділю після Пасхи?

Мироносиці – це ті самі жінки, які з любові до Спасителя Ісуса Христа приймали Його у своїх будинках, а пізніше послідували за Ним до місце розп’яття на Голгофу. Вони були свідками Хресних страждань Христа. Це вони затемна поспішили до Гробу Господнього, щоб помазати тіло Господа миром, по звичаю іудеїв. Це вони, жони-мироносиці, першими дізналися, що Христос воскрес. Уперше після Своєї Хресної смерті Спаситель з’явився жінці – Марії Магдалині.

Коли Господь ходив з проповіддю, навколо нього завжди було багато людей. Деякі підходили, слухали й відходили. Але серед численного народу була група жінок, що відрізнялися від інших. Вони супроводжували Божественного Вчителя не тільки для того, щоб слухати Його Слово, але й з любов’ю служити Йому. Вони піклувались про нічліг, їжу та пиття, “служили Йому з майна свого” (Лк. 8, 3). Саме ці жінки рано-вранці поспішали до гробу Спасителя з миром і ароматами, щоб помазати тіло свого Господа. Тому і названі вони мироносицями.

Марія Магдалина – найвідоміша з мироносиць. Походила вона з галилейського міста Магдали. Марія страждала від хвороби, а Іісус Христос зцілив її, вигнавши з неї сім злих духів. Жінка з вдячним серцем – Марія Магдалина – після цього не лишала свого Спасителя. Вона скрізь супроводжувала Його, з любов’ю служила Йому. Вона стояла з Богородицею біля хреста, оплакуючи Господа. Вона спостерігала, куди клали Тіло Господа Йосиф Аримафейський та Никодим. Вона так тужила, що раніше за всіх – ще вночі – прийшла до гробу. Магдалина перша побачила воскреслого Христа і повідомила про це апостолам.

Це свято спрадавна шанувалося на Русі особливо. Родовиті княгині, багаті купчихи, бідні селянки вели благочестиве життя і жили у вірі. Основна риса слов’янської праведності – особлива цнотливість християнського браку, як великого Таїнства. Єдина дружина єдиного чоловіка – ось життєвий ідеал Православної Русі.

Чому ми святкуємо день жон-мироносиць? Не тільки пахуче миро несли вони до гробу Спасителя. Вони несли свою велику віру, непохитну вірність, співчуття, милосердя і любов. Не зникли у світі ні вірність, ні любов. Вони – як і турбота, самовідданість, милосердя, доброта, любов, опіка – завжди пов’язані з образом жінки.

Неділя жон-мироносиць – це свято кожної православної християнки, православний жіночий день.

З нагоди цього свята бажаю теперішнім мироносицям міцної віри їхніх небесних покровительок, відданості Спасителю та Його святій Церкві, терпіння в несінні життєвого хреста, багато любові та щедрот від милосердного Владики і Многая, многая,многая літа!

З повагою підготував настоятель Храму святих Первоверховних Апостолів Петра і Павла м. Чигирин  протоієрей Василь Циріль.

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki


Коментарі закриті.

Сторінка 1 з 11

Свіжий номер

Газета 'Козацький край' номер 8 від 28.09.2017

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2017’.Вільне Козацтво Холодного Яру