![](http://cossackland.org.ua/wp-content/uploads/2023/05/343647438_749108846910309_2992134164905019508_n.jpg)
Відомий історик Олександр Алфьоров та його дружина Тетяна передали музею 446 монет 1650-1660-х років. Дар передано 29 квітня, в день відкриття виставки “Гетьман: крізь роки”, приуроченої 105-річчю утворення Української Держави (Другий Гетьманат). Монети одного номіналу – їхня назва соліди і вони часів правління короля Речі Посполитої Яна-Казимира. За твердженнями попереднього колекціонера, який так само купив його свого часу захований у ті складні часи скарб був знайдений на Чигиринщині. Окрім монет, у скарбі більше нічого не було – сам же скарб було загорнуто в матерію, сліди якої подекуди лишились на окислених монетах.
“Така собі історія реконструюється – людина XVII століття побачила щось дивне дорогою і вирішила швиденько прикопати гроші. Загорнула у якусь тканину і мала бажання повернутись. Але щось пішло не так…”, – коментує Олександр Алфьоров. “Музеї слід любити. Культурі слід допомагати. Прикладів не чекати”, – пояснив свій щедрий дар історик.![](http://cossackland.org.ua/wp-content/uploads/2023/05/343683525_652539050044811_6983092771525873555_n.jpg)
![](http://cossackland.org.ua/wp-content/uploads/2023/05/343683525_652539050044811_6983092771525873555_n.jpg)