В Україну повернувся 16-річний мешканець Донеччини, незаконно депортований до росії

Дата: 20.12.2022
Автор:

Перетин кордону - з рідним, синьо-жовтим прапором...

В Україну вдалося повернути 16-річного хлопця з Донеччини, незаконно депортованого до РФ. Там він жив у “прийомній родині”.

Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець у Facebook.

За словами омбудсмена, Сергій – так звати хлопця – вперше за 8 місяців повернувся на Батьківщину. Сталося це 19 грудня, у День Святого Миколая.

Незадовго до повномасштабної війни хлопець втратив батьків, з якими проживав поблизу Маріуполя. Наразі у нього залишилася лише старша сестра.

Щойно окупанти захопили рідний населений пункт Сергія, його та багатьох інших дітей вивезли в Донецьк, а звідти – до РФ. Вирішальне слово було за дитячою омбудсменкою РФ Марією Львовою-Бєловою, яка після “милого спілкування” з дітьми на камеру пропагандистських ЗМІ вирішила, що Сергія та інших вивезених українських дітей необхідно “всиновити” в російські сім’ї.

Підлітка відправили жити у родину, де у подружжя вже було четверо дітей – троє рідних та одна всиновлена. За словами омбудсмена, Сергій навіть не розмовляв з новими “батьками”.

Як переповідає Лубінець слова хлопця, до нього у російській родині не ставилися жорстоко, однак його увесь цей час не покидала думка про те, що він повинен повернутися в Україну. Порятунок хлопець знайшов в інтернеті.

“Я хочу повернутися з РФ в Україну”, – таке повідомлення Сергій надіслав у одному з чат-ботів і отримав відповідь, що йому в цьому допоможуть.

Так і сталося.

“Його зустріли на кордоні з Україною й він щасливий, що нарешті вдома. На запитання, що відчув, коли перетнув кордон з Україною, Сергій з найщирішою усмішкою відповів, що був дуже радий”, – розповів омбудсмен.

На вокзалі на хлопця чекали Дмитро Лубінець та голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін. Останній подарував Сергію необхідний для навчання ноутбук.

За словами омбудсмена, хлопець також отримає психологічну та медичну допомогу. Після втрати батьків офіційним опікуном Сергія стане його рідна сестра.

“Я вражений цілеспрямованістю юного українця та його непереборним бажанням повернутися додому. Це приклад того, що є в українцях – наша незламність і наполегливість. Його історія це історія боротьби за те, щоб бути вільним, жити вільно та поруч із вільними людьми! Україна продовжує боротися за таких цілеспрямованих дітей, які виростуть її гідними громадянами!” – наголосив Дмитро Лубінець.

Нагадаємо, уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук повідомила, що окупанти депортували до РФ понад 13 тисяч українських дітей.

Джерело: Українська правда.Життя

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki


Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 12 від листопад 2023

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2023’.Вільне Козацтво Холодного Яру