Українська Вікіпедія обігнала арабську за кількістю статей і посіла 16 місце в рейтингу

Дата: 10.08.2022
Автор:
Відрив становить 2738 статей попри принципово меншу кількість користувачів у українському сегменті, пише ”Детектор медіа”.

Наприкінці липня 2022 року українська «Вікіпедія» обігнала арабську та посіла 16 місце за кількістю статей серед 328 мовних розділів онлайн-енциклопедії. Про це повідомляє пресслужба ГО «Вікімедіа Україна».

«За минулий місяць в арабському розділі редактори та редакторки створили 6604 статті, в українському — 17 175. Саме ця різниця і дозволила українській «Вікіпедії» вирватися вперед»,  — зазначили в «Вікімедіа Україна».

Загалом в українському розділі енциклопедії зареєстровано майже 640 000 користувачів. У арабському розділі їх в 4 рази більше — понад 2 280 000. Попри це в українській «Вікіпедії» майже вдвічі більше адміністраторів — 49 (26 в арабській).

За словами редактора і адміністратора української «Вікіпедії» Ярослава Стефанко, наступний конкурент — варайський мовний розділ, який чисельно випереджає Україну на понад 80 000 статей. Більшість статей у варайській «Вікіпедії» були згенеровані автоматично та складаються з кількох речень, отже статті варайською мовою (одна з мов Філіппін) значно поступаються за якістю статтям з українській «Вікіпедії». Але щодня відрив все одно скорочується, тому  незабаром українська мова має всі шанси вийти на ще вищу позицію у рейтингу «Вікіпедій».

«Кількість статей у мовному розділі ніколи не була основною ціллю при побудові «Вікіпедії», але спільнота любить перегони між мовними розділами — зокрема й тому, що це додає «спортивного» інтересу до поширення вільних знань», — зазначив Ярослав Стефанко.

У вересні 2020 року український мовний розділ обійшов португальську «Вікіпедію», нині вона займає 18 місце, арабська – 17-те. Очолює рейтинг мовних розділів традиційно англійська «Вікіпедія», наразі вона містить понад 6 560 000 статей.

Український мовний розділ «Вікіпедії» існує з січня 2004 року.

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 5 від травень 2024

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2024’.Вільне Козацтво Холодного Яру