Україна розробила низькоімпульсну гармату за стандартами НАТО – для сухопутних бронемашин і бронекатерів ВМС

Дата: 14.01.2022
Автор:

Вітчизняна корпорація «Таско», що входить до складу ГС «Ліга оборонних підприємств України», опанувала виробництво низькоімпульсної гармати під натівський калібр 90 міліметрів.

Як розповів кореспонденту АрміяInform головний механік корпорації Юрій Мацеха, гармата спеціально створена для встановлення у складі бойового модуля на бронеоб’єкти, які важать понад 7 тонн, такі як БТР, БМП, МТ-ЛБ або патрульний катер. До речі, вона дістала назву «низькоімпульсна» тому, що на відміну від звичайних гармат  має менший відкіт після пострілу за рахунок оригінальної конструкції ствола та ефективного дульного гальма.

За словами пана Мацеха, ефективна дальність пострілу гармати становить 6 000 метрів, максимальна – понад 12 000 метрів. Тож її можна ефективно використовувати на ділянці виконання завдань рівня батальйону. Гармата адаптована під стрільбу протитанковими: кумулятивними та підкаліберними натівськими боєприпасами калібру 90 мм, а також з неї можна вистрелювати протитанкову ракету Falarick 90 (виробництва київського КБ «Луч»). При цьому бронепробиття кумулятивного боєприпасу становить до 300 мм, підкаліберного – до 120 мм.

До речі, упродовж минулого року підприємство активно працювало над адаптацією цієї гармати для посилення вогневої міці так званого москітного флоту України. За словами президента корпорації «Таско» Валерія Павлюкова, якщо на бронекатери встановити низькоімпульсну гармату, вона зможе потопити будь-який ворожий корабель.

Підприємство здатне самостійно випускати і гармату, і боєприпаси до неї.

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki


Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 3 від грудень 2021

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2022’.Вільне Козацтво Холодного Яру