На Львівщині провели реконструкцію бою проти російських військ на горі Маківці

Дата: 16.05.2021
Автор:

16 травня Львівщина відзначає 106-ту річницю перемоги Українських січових стрільців у бою на горі Маківка. До цієї події на горі, де відбувся героїчний бій, реконструювали події понад столітньої давнини.

Організувала реконструкцію Громадська організація «Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять».

Як розповів засновник та керівник Товариства  Любомир Горбач реконструкція бою є продовженням фільму «Бій за гору Маківка», де детально відтворені події того часу. Відтак, реконструкція не є винятком і максимально наближує глядача до героїчної історії.

«Складно пригадати, але, мабуть, 10 років назад, виникла ідея створити документально-ігровий фільм «Бій за гору Маківка», адже тоді багато про Маківку говорили, але фільму, який би детально відтворював події, не було. Товариство «Пам’ять» почало ретельну підготовку до фільму. Перечитали чимало літератури, спогадів вояків з обох сторін і упродовж року ми пошили собі стрілецькі однострої, однострої російської імператорської армії, відтворили події тих років. Так ми створили фільм. І відповідно вже маючи все необхідне ми вирішили до річниці подій на Маківці проводити військово-історичні реконструкції»,-  зазначив Любомир Горбач.

Такі реконструкції стали традиційними.

«За місяць-два до відзначення подій нам телефонують представники громадськості, які щорічно їздять на Маківку і запитують чи буде відтворення бою. Театралізоване військово-історичне дійство не залишає байдужим нікого», – розповів Любомир Горбач.

Триває реконструкція приблизно пів години. За цей час з понад десяток учасників театралізованого бою, які зображають воїнів, демонструють глядачам події того часу. Цьогоріч для реалістичного відтворення бою використовували австрійську гірську гармату, кулемети, стрілецьку зброю: гвинтівки та карабіни.

Любомир Горбач наголосив: зброя – автентична, часів Першої світової війни, проте не придатна до стрільби бойовими набоями. Відтак, бій відтворювали за допомогою шумового імітаційного заряду. Глядачі ж були на безпечній оглядовій відстані.

Довідка:

Бої за гору Маківку відбулись під час Першої світової війни на східному фронті в Карпатах між підрозділами австро-угорських та російських військ. Найзапекліша боротьба за гору Маківку тривала з 29 квітня до 4 травня 1915 року. У той час, як австрійські частини відступали під натиском російських військ, Українські Січові Стрільці вистояли та зуміли втримати позиції. Таким чином 55-а австро-угорська піхотна дивізія виконала передбачені стратегічні завдання.

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki


Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 3 від грудень 2021

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2022’.Вільне Козацтво Холодного Яру