Визначено номінантів Шевченківської премії-2021

Дата: 10.11.2020
Автор:

Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка завершив прийом документів і творів на здобуття Національної премії 2021 року і оголосив номінантів.

Про це повідомляють на сайті комітету премії.

Серед номінантів - Станіслав АсєєвВахтанг Кіпіані, Наталя Ворожбит тощо.

 Публіцистика, журналістика
  • Асєєв Станіслав: Книга есеїв “В ізоляції”.
  • Бебик Валерій (автор і ведучий), Лященко Юрій (генеральний менеджер проекту), Устюжаніна Анастасія (режисер Телеканалу “Київ”).
  • Публіцистичний мульти-медіа проект “Український Херсонес: антична історія Севастополя / Ukrainian Chersonese: anantic history of Sevastopol”.
  • Білозерська-Воронова (Білозерська) Олена: Книга “Щоденник нелегального солдата”.
  • Гальченко Сергій: Книга “Остап Вишня. Невеселе життя. Документальна біохроніка”.
  • Житня Людмила: Книга “Чорнобиль – очима жінок”.
  • Кіпіані Вахтанг: Книга “Справа Василя Стуса”.
  • Палинський Віктор: Книга есеїв про поетів, прозаїків, митців “Час творити”.
  • Пепа Вадим: Книга “Слово про антського короля Божа”.
  • Романчук Олег: Книга публіцистики воєнного часу “Не бійсь. Не зраджуй. Не мовчи”.
  • Шевченко Володимир: Трилогія про Устима Кармалюка: “Ой, Кармелюче, по світу ходиш”, “Ой родився Кармалюка в селі на Поділлі…”, “Вийся, вийся, хміль листатий”.

Кіномистецтво

  • Васянович Валентин (автор сценарію, режисер-постановник, оператор-постановник), Одуденко Владлен (художник-постановник): Художній фільм “Атлантида”.
  • Ворожбит Наталя (режисер, автор сценарію): Фільм “Погані дороги”.
  • Іллєнко Михайло (автор сценарію, режисер), Різоль Андрій (продюсер), Кришталович Олександр (оператор), Адамович Роман (художник), Рада Іллєнко Іванна (виконавиця ролі Катерини): Національний фільм “Толока”.

Література

  • Аніщенко Оксана: Книга поезій “Проростай”.
  • Бережко-Камінська Юлія: Книга поезії “Невідворотне”.
  • Гургула Ігор: Книга прози “Проза життя”.
  • Жежера Віталій: Цикл есеїв “Відкладене літо” та авторські колонки останніх років.
  • Запека Віталій: Антивоєнний роман “Цуцик”.
  • Князький Орест: Книга любовної лірики “Таїна високої води”.
  • Концевич Володимир: Книга “Всім нам треба з Богом жити, Україну теж любити, Кобзаря всім пам’ятати, його мудрість шанувати”.
  • Короненко-Слабошпицька Світлана: Книги поезій “Містерії”, “Замовлення на білоруську мову”.
  • Лебедєва Катерина: Роман “22: Містичний випадок на Вознесенському узвозі у Києві”.
  • Луцишина Оксана: Роман “Іван і Феба”.
  • Лучук Іван: Книга “Антропос і бібліон: Есеї розмаїті”.
  • Мастєрова Валентина: Роман “Тобі скажу”.
  • Махно Василь: Роман “Вічний календар”.
  • Михайлюта Олександр: Роман “Падіння хв’юрера”
  • Ненцінський Анатолій: Книга “Голоси і видіння”.
  • Нестерчук Мирон: Роман-балада “Блакитна сарна”.
  • Поровський Микола: Повість “Щоб в синім небі – стрічка золота”.
  • Рафєєнко Володимир: Роман “Мондегрін (пісні про смерть і любов)”
  • Ремньов Микола: Роман “Не плач, кохана!”.
  • Стольников Владислав: Книга віршів “Вітри на сполох”.
  • Чипурка (Чепурко) Богдан: Книга поезій “Дивина”.
  • Герасим’юк Олена: Книга поезій “Тюремна пісня”.

Театральне мистецтво

  • Алєксєєв (Ар’є) Павло (драматург) Жирков Станіслав (режисер): Вистава “Слава Героям” Київського академічного театру “Золоті ворота”.
  • Білоус Андрій (режисер, автор інсценізації (лібрето), перекладач), Колеснікова Ніна (хореограф-постановник), Бекіров Усеін (композитор), Орлов Борис (художник-постановник, виконавець головної ролі): Вистава “Шинель” за однойменною повістю Миколи Гоголя Київського національного академічного Молодого театру.
  • Вовкун Василь (режисер), Небесний Іван (композитор), Іпатьєва Ганна (художниця костюмів): Опера “Лис Микита” Івана Небесного Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької.
  • Лавренчук Євген (режисер): Опера “LaTraviata” Одеського національного академічного театру опери та балету.
  • Маслобойщиков Сергій (автор інсценізації, режисер-постановник, художник-сценограф), Рудюк Наталія (художник по костюмах), Бегма Олександр (композитор): Вистава “Verba” за мотивами драми-феєрії Лесі Українки “Лісова пісня” Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.
  • Трунова Тамара (режисер-постановник, співавтор музичного рішення), Ворожбит Наталя (автор п’єси ), Черкашина Оксана (виконавиця ролі Наташі), Ісаєнко Андрій (виконавець ролі Стаса), Ходос Валерія (виконавиця ролі Юлі): Вистава “Погані дороги” Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра.

Музичне мистецтво

  • Андрусик Олександра (директорка агенції), Шимальський Євген (співзасновник агенції), Сула Катерина (виконавча продюсерка) ‑ Музичне агентство “УХО”: Цикл “Архітектура голосу”.
  • Ботвінов Олексій (піаніст): Концертна програма “Йоганн Себастьян Бах “Гольдберг-варіації” для фортепіано”".
  • Василевич Юрій (сопрано саксофон, керівник), Мимрик Михайло (альт саксофон), Москаленко Олександр (тенор саксофон), Гданський Сергій (баритон саксофон) - Київський квартет саксофоністів Національної філармонії України: Аудіальний проект “Український саксофон”.
  • Козаренко Олександр (піаніст): Цикл концертів: “Фортепіанна музика Миколи Лисенка у виконанні Олександра Козаренка”, “Фортепіанна музика Анатолія Кос-Анатольського у виконанні Олександра Козаренка”, “Фортепіанна музика Бориса Лятошинського у виконанні Олександра Козаренка”.
  • Курач Юрій (автор програми, генеральний директор-художній керівник, головний диригент Національної заслуженої капели бандуристів України імені Г.Майбороди): Концертна програма “Над Дніпровою сагою”.

Візуальне мистецтво

  • Вайсберг Матвій (художник), Живкова Олена (куратор, заступник з наукової роботи): Виставка “Матвій Вайсберг у музеї Ханенків”.
  • Євсеєва Тетяна: Мистецький проект “Кам’яні вишиванки Нової Каховки” (дослідження, концептуалізація, захист, відновлення та популяризація культурної спадщини регіону).
  • Михайлов Борис (художник): Відеопроекція та фотоінсталяція “Випробування смертю”.
  • Семенюк Василь (художник): Графічне оформлення книги “Кобзар”, цикл живописно-графічних творів “Мій Шевченко”.
  • Федірко Анатолій (художник): Арт-проєкт “Арт фабрика ім.prof.К.Малевича”.

Нагадаємо, премію у 2020 році отримали:

  • виконавці гурту “ДахаБраха” Марко Галаневич, Ніна Гаренецька, Ірина Коваленко, Олена Цибульська за музичний альбом “Шлях”;
  • режисер Владислав Троїцький, композитори Роман Григорів та Ілля Разумейко за оперу-реквієм “ЙОВ” (“IYOV”);
  • фотохудожник Олександр Глядєлов – за мистецький проєкт “Карусель”,
  • поетеса Маріанна Кіяновська – за книгу поезій “Бабин Яр. Голосами”,
  • журналістка Євгенія Подобна за книгу “Дівчата зрізають коси”,
  • письменник Тарас Прохасько за книгу есеїв “Так, але…”

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki


Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 3 від 29 грудня  2019

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2020’.Вільне Козацтво Холодного Яру