Резиденція Богдана Хмельницького… в кишені туриста: 3D-модель на листівках доповненої реальності

Дата: 10.11.2020
Автор:

Резиденцію Богдана Хмельницького у Чигирині  відсканували та зробили 3D-модель у проєкті «Кишенькова країна». Тривимірну модель розмістять на туристичних листівках доповненої реальності, які можна буде подивитися за допомогою смартфону і розробленого туристичного додатку.

Під Чигирином, на хуторі Суботові, народився один з найвідоміших українських історичних діячів Богдан Зиновій Хмельницький. Сьогодні тут Національний історико-культурний заповідник “Чигирин”, який охоплює і колишню козацьку столицю, і кілька навколишніх сіл, як от Суботів, Медведівка, Мельники і Стецівка. У ньому діє аж 5 музеїв! Це місцеві краєзнавчі та етнографічні музеї у селищах та родзинка комплексу – музей Богдана Хмельницького у Чигирині. На цьому керівництво заповідника не планує зупинятися.

Хоч це місце і називають резиденцією Богдана Хмельницького, фактично сама резиденція не збереглась. Як і Запорізька Січ, цей комплекс є реконструкцією історичних будівель гетьманської резиденції, які були на цьому місці раніше. Як прототип були взяті муровані будинки козацької старшини XVII ст.

Сьогодні до комплексу входять будинок гетьмана, військова канцелярія та скарбниця, курінь варти, будинок челяді, кузня, поварня та в’їзна брама. Увесь комплекс резиденції обнесений оборонними стінами з баштами та бійницями.

«Найкращий сувенір – це місто, яке можна взяти завжди з собою в кишеню. Запросити у подорож, привезти клаптик спогаду, подарувати емоцію – сучасні технології творять неймовірне. Кишенькове місто – проєкт, який популяризує архітектуру міст через сувенірну AR-продукцію. Ми привертаємо увагу до руйнування історичних пам’яток, а усі оцифровані моделі віддаємо фахівцям для реставрації та реконструкції», – говорить команда SKEIRON.

Мандрувати Україною можна реально або віртуально. В одній руці – смартфон, в іншій поштівка з зображенням замку, палацу, сакральної пам’ятки, а на звороті qr-код для сканування. Усі оцифровані об’єкти будуть доступні у форматі 3D-моделей та доповненої реальності на IOS та Android в додатку «Pocket City AR» з аудіогідом української та англійською мовами. Цей додаток створено для прихильників інтелектуального та інтерактивного туризму і несподіваних відкриттів культурної спадщини.

«Кишенькова країна» – це наймасштабніше 3D-оцифрування об’єктів матеріальної культурної та архітектурної спадщини України за підтримки УКФ. Під час експедиції команда SKEIRON охопила усі 24 регіони та АР Крим зі сходу на захід і з півночі на південь і оцифрувала 40 об’єктів архітектурної спадщини.

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki


Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 3 від сiчня 2021

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2021’.Вільне Козацтво Холодного Яру