“Нептун”: український 870-кілограмовий “гостинець”, який прилітає в борт ворожого корабля на швидкості 900 км/год

Дата: 25.11.2019
Автор:

Розробкою комбінованої активної радіолокаційної дводіапазонної голівки самонаведення (ГСН) ракети Р-360, комплексу РК-360МЦ “Нептун” займалась компанія “Радіонікс”, котра і продемонструвала загальний вигляд свого дітища, зазначають Патріоти України.

ГСН має має надвисокі кути огляду, здатна побачити та захопити ціль на відстані у 50 км, вона також стійка до радіолокаційних завад противника, що необхідно для проходження систем радіолокаційної боротьби корабля.

Будь-які точні характеристики не розголошуються.

Cам принцип наведення крилатої ракети на ціль складається з двох етапів, на першому, одразу після пострілу, Р-360 летить під управлінням інерційної системи, яка коригується з даними від супутникової навігації. Фактично ця система є автопілотом, який виводить ракету у район цілі. При цьому політ проходить на малій висоті для того, щоб ракета була непомітною для радарів противника.

А вже за декілька десятків кілометрів до цілі, ракета робить “горку”, піднімаючись до декількох сотень метрів і вмикає активну голівку самонаведення. Саме вона здійснює виявлення та розпізнання цілі, що дає можливість “мізкам” ракети їх класифікувати, обрати необхідну мішень та вирахувати оптимальну траєкторію для її знищення. Після цього ракета знову знижується, продовжуючи політ на надмалій висоті, у лічених метрах від води.

Як тільки ціль з’являється на горизонті, ракета її захоплює активною голівкою самонаведення. Саме тут і приходить у нагоду надвисока оглядовість голівки, яка має максимальні кути відхилення у ±60°, тобто якщо ціль почала активно маневрувати, Р-360 все одно її побачить та полетить до неї. Для порівняння, в американській голівці самонаведення AN/DSQ-28, яка використовується у протикорабельній ракеті Harpoon, максимальний кут відхилення становить ±45°.

Після цього ракета йде до цілі та влучає в неї доставляючи бойову частину всередину корпуса ворожого корабля.

Як вже повідомлялося, голівку самонаведення виготовляє компанія “Радіонікс”, виробництвом бойової частини займаються у Павлограді, випробування якої нещодавно також продемонстрували:

Вага бойової частини складає 150 кг, її випробування проводились близько півроку тому.

В ході випробувань бойова частина була підірвана на визначеній відстані від спеціального стенда напівсфери з листового металу визначеної товщини. На якій було розкреслено спеціальну розмітку.

Після чого розробники будуть її опрацьовувати з метою покращення уражаючих властивостей бойової частини ракети Р-360.

Ракета Р-360 призначена для ураження бойових кораблів класів крейсер, есмінець, фрегат, корвет, десантних, танкодесантних краблів та транспортів, які діють як самостійно, так і в складі корабельних груп і десантних загонів, та берегових радіо-контрасних цілей, в простих і складних метеоролічних умовах у будь який час доби і року, при активній вогневій та радіелектронній протидії противника.

Основні тактико-технічні характеристики Р-360:

Маса спорядженої ракети, кг: 870
Маса бойової частини, кг: 150
Діаметр ракети, мм: 380
Максимальна дальність, км: 280
Мінімальна дальність, км: 7
Висота польоту над гребнем хвиль, метри: 3-10
Швидкість, км/год: близько 900

Очікується, що до кінця 2019 року державні випробування комплексу РК-360МЦ мають бути повністю завершені.

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags:



Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 4 від квітень 2024

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2024’.Вільне Козацтво Холодного Яру