Більшість українців – проти “особливого статусу” для Донбасу

Дата: 12.10.2019
Автор:

Понад половина українців, а саме 56%, не підтримують ідею надання і закріплення в Конституції України особливого статусу Донбасу, а згодні з такою пропозицією лише 26% громадян. Ще менш популярною є ідея введення в Україні федеративного устрою, яку не підтримують 63% та згодні 17%. Такі дані соціологічного опитування публікує “Дзеркало тижня” з посиланням на дослідження Центру Разумкова.

Говорячи про політичне майбутнє територій “ДНР” та “ЛНР”, 56% громадян України хотіли б, щоб ці території повернулися до складу Донецької та Луганської областей України на тих же умовах, що були раніше, водночас 13,5% не проти, щоб ці території повернулися під контроль України, але отримали більше незалежності від Києва, а 10% — щоб ці території утворили автономію у складі України, також 3% виступають за те, щоб ці території відокремилися від України і стали незалежними державами, а ще 3% — щоб вони увійшли до складу Російської Федерації.

Водночас 40% опитаних певні, що на сході України відбувається війна між Україною і Росією, ще 20% — що там відбувається сепаратистський заколот, підтриманий Росією, і 15% поділяють думку, що на сході України відбувається громадянська війна — конфлікт між проукраїнськи і проросійськи налаштованими громадянами. Також 7% вважають, що на Донбасі точиться війна між Росією і США, і 7% — що на сході України відбувається боротьба за незалежність Донецької та Луганської народних республік.

Встановлення миру на Донбасі силовим шляхом підтримують лише 23,5% громадян, а проти цього виступають 52%. Разом з тим, лише 12% підтримали б відокремлення територій, зайнятих “ДНР” і “ЛНР”, від України.

Також переважно відкидаються громадською думкою такі компроміси задля досягнення миру на Донбасі як амністія всім тим, хто брав участь у бойових діях на Донбасі (не підтримують 59%, підтримують — 18%), відмова від євроінтеграції, вихід з Угоди про асоціацію з ЄС (не підтримують 59%, підтримують — 19%), надання російській мові статусу другої державної (не підтримують 56%, підтримують — 29,5%), відмова від перспективи членства в НАТО, закріплення в Конституції нейтрального статусу України (не підтримують 54%, підтримують — 25%).

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 4 по 9 жовтня 2019 року. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

 

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 1 від червень 2022

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2022’.Вільне Козацтво Холодного Яру