На «Книжковому Арсеналі» покажуть унікальний примірник «Кобзаря»

Дата: 22.05.2019
Автор:

Його унікальність в тому, що примірник «Кобзаря» виданий 1939-ого року побував на передовій нашої сучасної російсько-української війни. 

Письменник Геннадій Молчанов проніс примірник "Кобзаря" у бронежилеті фронтовими дорогами

Вже сьогодні о 17:00 офіційне відкриття та презентація «Ветеранського намету» на «Книжковому Арсеналі», повідомляє УНІАН. І ще одна цікавинка – сьогодні можна буде побачити унікальний примірник «Кобзаря», який зазвичай зберігається в Національному військово-історичному музеї, але в цей день він буде у «Ветеранському наметі». Його унікальність в тому, що примірник «Кобзаря» виданий 1939-ого року побував на передовій нашої сучасної російсько-української війни. За час війни, мобілізований боєць 93-ої ОМБр, який нині є ветераном та письменником, Геннадій Молчанов, перебуваючи на війні зібрав чимало автографів побратимів, на сторінках цієї історичної книги. Під час «Книжкового Арсеналу», сучасні військові письменники можуть залишити свій надпис на сторінках «Кобзаря», перш ніж він повернеться до музею. «На «Книжковому Арсеналі» буде присутній славнозвісний примірник Кобзаря, який письменник Геннадій Молчанов проніс у бронежилеті фронтовими дорогами і зібрав на його сторінках підписи учасників російсько-української війни.

Наразі ця священна книга знаходиться на зберіганні в музеї, але на час проведення форуму буде тимчасово вилучена з експозиції, щоб зібрати на сторінках підписи письменників, які прийматимуть участь у «Ветеранському наметі». Книга цінна не лише тим, що стара, ювілейна (1939-го року), у порівняно хорошому стані тощо. На її задній палітурці стамескою вирізано автограф воїна Червоної Армії: 1. «Память о Полтаве, ул. Сакко, Товарний пєрєулок, жд. технікум, 18.11.41.г.; В 18 часов, Полтава ЗДТ, вибившиє в Красную Армію с г. Чкалова» 2. «1-й строй участок, г. Чкалово, Пєтя, 18.11.41». Збираючись на війну з колаборантами та кремлівськими окупантами, письменник Геннадій Молчанов упакував Кобзар в рюкзак, попередньо нашкрябавши на тій-таки палітурці: «Пам’ять про Миколаїв, 30.01.15, добровольці й мобілізовані проти Червоної Армії РФ», – розповів заступник Міністра у справах ветеранів Олександр Терещенко, який також завітає сьогодні на відкриття «Ветеранського намету» та візьме участь у його презентації, яка відбудеться о 17:00.

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 20 від червень 2024

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2024’.Вільне Козацтво Холодного Яру