Нацбанк України показав три нові монети

Дата: 13.02.2019
Автор:

Дві з трьох монет зроблені зі срібла, одна – з нейзильберу.

Фото: прес-центр НБУ

Національний банк України (НБУ) показав нові пам’ятні монети. Вони будуть випущені 26 лютого 2019 року, однак передзамовлення вже відкрите, повідомила прес-служба НБУ.

Монета “Замок Паланок” буде випущена в двох номіналах – 5 гривень з нейзильберу і 10 гривень зі срібла. Тираж становитиме 40 тисяч і три тисячі штук відповідно.

Ця монета присвячена давній історичній та військово-архітектурній пам’ятці, одній з найоригінальніших фортифікаційних споруд пізнього середньовіччя Центральної Європи.

“Замок побудований на південному заході сучасного Мукачево на горі вулканічного походження на висоті 188 метрів над рівнем моря і на 68 метрів вище центральної частини міста. Протягом століть він надійно захищав жителів міста від ворогів. Тут перетиналися торгові і військові стратегічні шляхи, для охорони яких і був заснований замок. За час свого існування фортеця неодноразово перебудовувалася і вдосконалювалася”, – нагадали в Нацбанку.

Монета “Кінь” має номінал 5 гривень і буде випущена тиражем чотири тисячі штук. Вона зроблена зі срібла 925 проби і входить в серію “Фауна в пам’ятках культури України”.

“Ця монета присвячена коню, зображення якого знаходимо на пам’ятках культури Київської Русі … На території сучасної України протягом тисячоліть проживали племена і народи, які творили самобутню культуру, передаючи її у спадок наступним поколінням. Вірування й релігії демонстрували шанобливе ставлення людей до природи , зокрема до тварин”, – пояснили в НБУ.

 
ukr.segodnya.ua

 

 

 

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 3 від травень 2023

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2023’.Вільне Козацтво Холодного Яру