Про це стало відомо завдяки повідомленню віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе в соцмережі Facebook.
“Сьогодні, у Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, ми приєднуємося до всесвітньої кампанії #WeRemember, яка покликана привернути увагу до боротьби з антисемітизмом і всіма іншими проявами ненависті. Гіркі уроки Голокосту – демонічної спроби винищення цілого народу, уособлення нечуваної жорстокості – повинні бути навічно закарбовані у пам’яті людства, щоб запобігти повторенню найтрагічніших катастроф в історії”, – зазначила Климпуш-Цинцадзе.
27 січня в Україні і світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Його проголошено резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав, у пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни. Україна на державному рівні приєдналася до відзначення цієї міжнародної дати у 2012 році (Постанова ВРУ від 5 липня 2011), хоч і була однією з шести країн-ініціаторів прийняття резолюції.
Дата обрана не випадково: саме 27 січня 1945 року війська 1-го Українського фронту визволили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма.
Офіційно визнано, що під час Голокосту було вбито близько 6 мільйонів євреїв, з них від 2,2 млн до 2,5 млн – на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні. Одразу після окупації України нацисти розгорнули широку мережу гетто (найбільшим було Львівське), а згодом почали масово розстрілювати єврейське населення. Одними з наймасовіших стали розстріли у Бабиному яру в Києві, але знищення євреїв України було систематичними і повсюдними.