NASA обрало компанію українця для програми щодо освоєння Місяця

Дата: 01.12.2018
Автор:

Національне американське аерокосмічне агентство (NASA) опублікувало список з 9 компаній США, з якими агентство співпрацюватиме над відправкою спускових апаратів. Вони увійшли в програму NASA CLPS.

Обрані підприємства зможуть отримати від NASA понад $ 2,6 млрд, надавши свої послуги з доставки наукових вантажів або техніки на поверхню супутника.

Компанії, які потрапили в список: Lockheed Martin, Astrobotic, Moon Express, Masten Space Systems, Deep Space Systems, Draper, Intuitive Machines, Orbit Beyond і Firefly Aerospace. У останньої – українське коріння.

Як пише видання Delo.ua, компанія Firefly Aerospace має українське коріння. Вона створена на базі Firefly Space Systems, яку в 2017 році викупив і перезапустив український підприємець і засновник Noosphere Ventures Максим Поляков.

Компанія розробляє легкі транспортники для доставки вантажів на навколоземну орбіту. Її головний офіс розташований у США, однак науково-дослідний і дослідно-конструкторський центр підприємства відкрився в Дніпрі.

Там розробляють електрореактивні двигуни і супутники.

Компанія ще не проводила тестові або комерційні пуски — перші випробування заплановані на 2019 рік, коли вона отримає доступ до космодрому.

Програма NASA CLPS стане першим кроком на шляху до повторної відправки людини на Місяць. Відповідну директиву президент США Дональд Трамп підписав в грудні 2017 року.

www.hromadske.ua

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 2 від 12  квітня  2019

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2019’.Вільне Козацтво Холодного Яру