Синод Вселенського Патріархату ухвалив текст Томосу для України

Дата: 29.11.2018
Автор:

Сьогодні, 29 листопада, архієрейський синод Вселенського патріархату ухвалив текст Томосу про надання автокефалії українській православній церкві.

Про це повідомляє кореспондент “Прямого” зі Стамбулу.

“У контексті раніше ухваленого рішення Вселенського патріархату надати автокефалію Українській церкві, і в очікуванні видачі Патріаршого і Синодального Томосу, святий і священний синод підготував статут Української церкви”, – йдеться у документі.

“І я можу сказати, що офіційне рішення від Вселенського патріархату ми вже маємо. Декілька хвилин тому до нас, до всіх журналістів, які чатують тут, вийшов прес-секретар Вселенського патріархату і надав от такий от прес-реліз. Можу сказати, що тут ми маємо три пункти. Звичайно, я хочу зробити перш за все обмовку про те, що цей документ ми щойно побачили, і треба з ним ще дійсно розбиратися і всіх експертів розпитувати. Але я можу вже сказати, що тут дійсно написано те, що нам надається автокефалія, нам надається Томос і надається проект головного документу, проект статуту для майбутньої Української автокефальної помісної церкви. Тобто цей статут, я так розумію, мають розглянути на об’єднавчому соборі. Але саме дату, яку ми очікували… що тут у Вселенському патріархаті нададуть дату об’єднавчого собору – поки що, наскільки я можу аналізувати, тут її немає. Тому, можливо, ієрархи саме України мають визначатися саме з цією датою.

Я ще раз хочу сказати, що зараз ми маємо єдиний офіційний документ. Але я можу сказати, що те рішення, яке ми очікували від цього триденного синоду, ми його отримали.  Але ще раз можу сказати, що дійсно тут написано, що Україна отримує Томос, Україна отримує автокефалію і Україна отримує проект основного документу, який буде регулювати основні дії новоствореної автокефальної помісної православної церкви. Я вітаю вас. Ми поки що не повністю усвідомлюємо цю подію, яка відбулася. Трошки по-іншому ми її уявляли і сподівалися, що, можливо, наприклад, як і минулого разу, Еммануїл Галльський, можливо, вийде і зачитає нам. Але маємо що маємо. І я вважаю, що цей документ – це саме те рішення, на яке ми чекали. Тобто можемо вже радіти”, – повідомила кореспондент “Прямого” Ольга Шилкіна зі Стамбулу.

Переклад тексту наводимо нижче:

“ЕКСКУМЕНІЯ ПАТРIАРХАТУ Святий і Священний Синод

Святий і Священний Синод скликається під головуванням Його Преосвященства для регулярних засідань з вівторка, 27 листопада до четверга. 29 листопада 2018 р. Під час своїх засідань він розглянув всі пункти порядку денного, на яких були прийняті відповідні рішення, включаючи наступне:

a За рекомендацією Вселенського Патріарха Варфоломія в контексті його канонічної відповідальності Святий і Священний Синод реорганізував статус “Екзархату російських православних церков в Західній Європі”, які були вірними ієрархам Вселенського Престолу в Європі.

б Святий і Священний Синод, одностайно приймаючи пропозицію Автономної Церкви Фінляндії під час Вселенського Патріархату, записаний в Агіологіон Православної Церкви преподобний Іоан Валамо (1873-1958), а святий мученик і сповідник Іоанн Ломанці (1848-1918), обидва з яких там жили і працювали.

с Нарешті, в контексті рішення, ухваленого Вселенським Патріархатом про надання автокефалії Церкві України, і в очікуванні випуску Патріаршого і Синодального Томосу, Святий і Священний Синод підготував Конституційну Хартію Української Церкви.

Після закінчення цієї сесії, Його Преосвященствоя і Його Високопреосвященство Митрополит Пантелеймон Вроула, від імені Святого і Священного Синоду, обмінявся святковими привітання на майбутні свята Різдва та Нового Року. У Вселенському Патріархаті 29 листопада 2018 року від Головного Секретаріату Святого і Святого Синоду” – йдеться в документі.

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki


Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 2 від 12  квітня  2019

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2019’.Вільне Козацтво Холодного Яру