Сенсація? Древнє поховання на Черкащині викликало у археологів містичні версії…

Дата: 02.07.2018
Автор:

1600 років тому на черняхівському поселенні розгорталися цікаві події, – повідомляє офіційна сторінка Державного історико-культурного заповідника “Трипільська культура” у Facebook.

Процитуємо повідомлення від заповідника повністю:

“Легедзинський некрополь черняхівської культури (3-4 ст. н.е.). Вчора нове, сімдесят дев’яте, поховання принесло купу несподіваних запитань. Молода жінка (до 25 років) була похована обличчям вниз з закинутою за спину рукою. Поховальний інвентар відсутній.
За словами керівника археологічного загону, доктора історичних наук, співробітника Інституту археології НАНУ Бориса Магомєдова та археолога – співробітника Національного історичного музею Сергія Діденка, таке поховання для черняхівської культури фіксується чи не вперше.
Наразі пояснити це важко. Однозначно, що ця молода жінка була іншою серед своїх одноплемінників.
Тут і закрадаються етнографічні думки про відьму, красуню (кістки ніг довгі і рівні), сусідських корів, які перестали доїтися, любовні трикутники та восьмикутники, осинові кілки… Правда, це вже до археології має мало відношення і все ж… Її поховали серед інших людей, а не за межами некрополя.
Черняхівський археологічний загін працює в складі Трипільської археологічної експедиції (керівник к.і.н. Олексій Корвін-Піотровський)”.

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 3 від 29 грудня  2019

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2020’.Вільне Козацтво Холодного Яру