Берегові війська України озброять крилатими ракетами “Нептун”

Дата: 02.03.2018
Автор:

Крилата ракета наземного базування “Нептун” повністю українського виробництва. Нова ракета може вражати наземні та морські цілі.

Випробуванням “Нептуна” Україна відкрила новий етап ракетної програми, згідно з якою Збройні сили повинні отримати потужні високоефективні крилаті ракети, заявив секретар РНБО Олександр Турчинов.

Корреспондент.net розбирався, на що здатна перша українська крилата ракета.

 Перша крилата ракета України
Комплекс із протикорабельними крилатими ракетами “Нептун” повністю є українською розробкою. Створенням ракети займалися конструктори держпідприємства Луч у співпраці з Мотор Січ та іншими підприємствами військово-промислового комплексу.
Ракета матиме три модифікації: корабельного, наземного і повітряного базування. Нептун буде розміщуватися в транспортнопускових контейнерах. Довжина ракети з прискорювачем становить п’ять метрів.
Нова українська ракета призначена для ураження бойових кораблів і транспортних суден в ударних групах.
“Дальність дії наших крилатих ракет і їх бойове спорядження не суперечать підписаним Україною міжнародним угодам для такого виду зброї”, – зазначив Турчинов.
Перші випробування ракети пройшли 22 березня 2016 року. Також випробування “Нептуна” проходили в середині 2017 року разом з ракетою Вільха. Під час випробування 30 січня 2018 року перевірялися льотні характеристики і робота систем ракети. Випробування крилатої ракети “Нептун” пройшли успішно, повідомили в РНБО.

Можна порівняти з американськими

Директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець каже, що зараз Нептун є дуже своєчасним проектом і назвав дві причини:
-для України створення потужної зброї має виняткове значення для охорони національної безпеки;
- в умовах обмежених ресурсних можливостей варто вибирати проекти за критерієм “ефективність-вартість”.
“Це цілком національний проект – немає залежності від іноземних партнерів, що має особливе значення на тлі відмови окремих західних оборонних компаній постачати Україні подібні зразки або комплектуючі до них”, – завляє експерт.
Він зазначив, що Луч розробив ракету, яка поєднує “нові ідеї і вже перевірені рішення, надійних конструкцій, виготовлення яких вже налагоджене в Україні”.
Військовий експерт уточнив, що це дозвукова ракета, схема її польоту – стандартна для крилатої моделі.
“На маршовій ділянці висота польоту – 10-30 м, на кінцевій ділянці 4-5 м. Бойова частина – осколково-фугасна. За рахунок оснащення різними типами головок самонаведення може вражати різні типи цілей. Як з відомими координатами, так і використовуватися як протирадіолокаційна ракета”, – пояснює Згурець.
Вона забезпечує дальність стрільби по морській цілі на відстані 280 кілометрів, а по береговій стаціонарній цілі – ще далі.
Експерт каже, що її можна порівняти з американськими, китайськими і радянськими ракетами з дальністю в межах 300 кілометрів. Він зазначив, що серед українських ракет “Нептуну” рівних немає по дальності.
Передбачається, що “Нептун” буде на озброєнні у берегових військ. Ракети використовуватимуть для контролю над акваторією Чорного моря.
Коли саме ракети масово надійдуть на озброєння – поки що не повідомляється, адже “Нептун” повинен пройти всі етапи державних випробувань. Скільки таких ракет уже виготовлено – тримають у секреті.

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , ,Напишіть відгук

Спецвипуск

Газета 'Козацький край' номер 21  грудень  2018

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 7  грудень  2018

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2019’.Вільне Козацтво Холодного Яру