У німецькому Мюнхені відкрито меморіальну дошку на будівлі першого Генконсульства УНР за кордоном

Дата: 20.02.2018
Автор:

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін у Мюнхені урочисто відкрив меморіальну дошку на будівлі, в якій століття тому розміщувалося Генеральне консульство УНР – перше українське Генеральне консульство за кордоном.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу у Німеччині.

Керівник МЗС назвав Мюнхен “трошки українським містом”, оскільки тут жило і працювало багато українців. Вони, зокрема, започаткували Український вільний університет.На церемонії Клімкін нагадав, що нещодавно відзначалося 100-річчя української дипломатії, і зазначив: “Я не вірю в символізм дат, я вірю в тих людей, які їх створюють”.

Глава української дипломатії також нагадав, що за часів УНР у Києві було представництво Баварії, і вже зовсім скоро з’явиться нове.

Генконсульство УНР розташовувалось у Мюнхені за адресою Ainmillerstrasse, 35. Це підтверджується витягом із вуличного кадастру Мюнхена 1919-1924 років. Нині будівля перебуває у приватній власності.

Довідково

 Першим консулом Української держави у Мюнхені був Василь Оренчук, призначений на цю посаду 15 листопада 1918 року. Компетенція консульства поширювалася на тодішні землі Баварія, Вюртемберг і Баден.

Встановлення меморіальної дошки було погоджене власницею будинку, а також відділом захисту пам’яток архітектури міста Мюнхен. Її виготовлено з українського граніту штутгартською фірмою “Еліна-Шт” (власником якої є виходець з України) на спонсорських засадах.

 

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 1 від червень 2022

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2022’.Вільне Козацтво Холодного Яру