На Дніпропетровщині знайдено дві прадавні статуї в чудовому стані

Дата: 02.11.2017
Автор:

Археологи на Дніпропетровщині знайшли дві кам’яні статуї, що належать до скіфської доби і епохи неоліту, повідомляють Патріоти України з посиланням на сюжет “5 каналу“.

Науковці зробили цінні знахідки час археологічних розвідок у полях П’ятихатського району. Кам’яні витвори, один з яких датується V століттям до нашої ери, а другий – епохи неоліту, або раннього бронзового віку, добре збереглися.

“Ця рання неолітична стела, вона відірвана від свого комплексу. Ми не знаємо, до якого кургану чи поховання вона належала. Тим не менше, для вивчення цієї монументальної культової скульптури це важливо.У нас в музеях всього шість скіфських статуй зберігається, тому ця скіфська знахідка дуже цікава”, – розповіла науковий співробітник історичного музею Дніпра Дар’я Романчук.

Збереглися кам’яні витвори пращурів добре і, як кажуть вчені, для науки мають неабиякий інтерес. Знахідки вже перевезли в історичний музей імені Дмитра Яворницького до Дніпра. Колекція кам’яних статуй тепер тут складається із 98 експонатів.

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 1 від червень 2022

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2022’.Вільне Козацтво Холодного Яру