На Покрову у Холодному Яру відкрили копію каземата Калнишевського, останнього кошового Запорозької Січі

Дата: 16.10.2017
Автор:

Традиційно людно було на Покрову біля церкви Петра Багатостраждального (Калнишевського) та на території музейно-етнографічного комплексу «Дикий хутір» у Холодному Яру на Чигиринщині.

Святкування розпочалося спільним молебнем за Україну, її військо і народ. Опісля – посвята у козаки, джури й берегині та козацько-патріотична програма за участю Андрія Миколайчука, Руслани Лоцман і козацьких гуртів.

У День Святої Покрови, українського козацтва й українського війська та день 75-річчя створення УПА  відзначався і День пам’яті  Петра Калнишевського. Біля Храму Святого Праведного Петра Багатостраждального (Калнишевського) на хуторі Буда відбулося урочисте відкриття і освячення копії каземата  Петра Калнишевського, відбудованого «Вільним Козацтвом Холодного Яру». Причому єдине загратоване віконце кам’яного каземату виходить на церкву і хрест кенотафа (символічної могили) Калнишевського – точно так само було й на Соловках, де останній кошовий запорожців дивився на хрести монастирського цвинтаря….

Останній кошовий Запорозької Січі Петро Калнишевський жив у трьох століттях: народився наприкінці XVII, а помер на початку ХІХ-го. Зі 112 років життя чверть століття провів у тісному кам’яному казематі Соловецького монастиря, куди був засланий московським царатом. Та навіть тут його дух залишався вільним…

Петро ДОБРО, фоторепортаж Андрія КРАВЦЯ

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , , , ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 2 від 12  квітня  2019

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2019’.Вільне Козацтво Холодного Яру