На Майдані в Києві відкрилася виставка “ВІДВАЖНІ: наші Герої”, присвячена 100-річчю Української революції

Дата: 20.01.2017
Автор:

З 18 січня по 28 лютого 2017 року Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності, Український інститут національної пам’яті, Український Дім і ТЦ «Globus» презентують на головній площі країни – Майдані Незалежності, у галерейно-виставковому просторі ТЦ «Globus» мультимедійний виставковий проект «ВІДВАЖНІ: наші Герої», присвячений 100-літтю Української Революції.

18 січня – 28 лютого 2017 року, 11:00 – 20:00

(ТЦ Globus2, Інститутська 2а, м. Київ)

Українська революція від 1917 до 1921 року пережила різні форми національної державності: УНР, Українська держава, ЗУНР. Незалежність тоді втримати не вдалося, передусім через незгуртованість політичної еліти. Однак, саме тоді започатковано процес формування модерної політичної нації та відроджено традицію української державності.

Проект покликаний актуалізувати образи борців за свободу України, зокрема через показ революційного вбрання і атрибутики різних поколінь українців ХХ – ХХІ століть як демонстрації тяглості ідеалів і прагнень нації до незалежності, як вшанування пам’яті полеглих героїв.

Зусиллями низки партнерів здійснено реконструкцію вбрання, втілено на сцені у динамічному показі та відзнято різні типажі борців за свободу доби Української Революції, Холодного Яру, Української Повстанської Армії, Революції на Граніті, Помаранчевої Революції, Революції Гідності.

Що поєднує усі ці події? Право українців на самовизначення, бажання відстояти власну честь та гідність, досягти суспільної рівності у правах. Саме ці риси є яскравими ціннісними характеристиками наших відважних героїв – борців за власну свободу та незалежність України.

«Сьогодні, в умовах війни на Сході України, маємо частіше згадувати доленосні події, які стали символом боротьби за свободу та гідність. Майдан перестав бути назвою місцевості – це символ Свободи. Саме тому, Революцію Гідності, протестний рух 2004 року можна вважати продовженням не лише Революції на граніті 1991 року, а й Української революції 1917 – 1921 років, визвольних змагань часів Першої та Другої світових війн, а також повоєння. І не випадково виставка «Відважні…» розгорнулася на головній площі країни, в епіцентрі сакрального простору Пам’яті та Свободи, поблизу місця де має постати Меморіал Героям Небесної Сотні та Музей Революції Гідності», – вважає Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного Музею революції Гідності.

“Завдяки центральному розташуванню ТЦ Globus, багатьом киянам та гостям столиці буде зручно відвідати виставку. Ми розуміємо цінність цього проекту для українського суспільства, тому радо виступили партнером Українського Інституту Національної Пам’яті та Національного Музею Революції Гідності” – коментує Олесь Щириця, керівник адміністрації ТЦ Globus.

Структурно виставка складається із 6 модулів, на яких представлено сучасні реконструйовані типажі означених революційних  епох із тематичними відеороликами кінохроніки, художніми колажами і супровідними емоційними текстами.

Під час роботи виставки заплановані інтерактивні культурно-освітницькі заходи, тематичні екскурсії виставкою та «Місцями Революції Гідності».

Планується, що впродовж  2017 року виставка мандруватиме регіонами України.

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ:

Дати проведення: 18 січня – 28 лютого, 11:00 – 20:00 ГОД. ВХІД ВІЛЬНИЙ.

Місце проведення: ТЦ Globus2 (вхід за Стелою Незалежності), 1й поверх, Інститутська 2а, Київ

Подія у fb: https://www.facebook.com/events/725491767610836/

Організатори: Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності, Український інститут національної пам’яті, НЦДКС «Український дім», ТЦ «Globus».

Партнери: Український Інститут Історії Моди, Військово-історичний клуб «Повстанець», Центральний державний кінофотофоноархів України імені Г.С. Пшеничного.

Акредитація, ЗАМОВЛЕННЯ ЕКСКУРСІЙ та додаткова інформація по проекту «ВІДВАЖНІ: наші Герої» телефоном +38 (067) 508 26 39 або електронною адресою: maidanmuseum@gmail.com

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 1 від червень 2022

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2022’.Вільне Козацтво Холодного Яру