У Сoфіївському соборі в Києві, де наче вивчили вже кожен квадратний сантиметр, виявили унікальний тисячорічний напис на стіні

Дата: 22.12.2016
Автор:

У Національному заповіднику «Софія Київська» дослідники виявили унікальний старовинний напис.

Про це розповів заступник гендиректора Національного заповідника “Софія Київська” доктор історичних наук В’ячеслав Корнієнко, передають Патріоти України з посиланням на ABSNews.

«Мені недавно пощастило виявити в Софійському соборі автограф ще одного художника, який розписав 1000 років тому цей храм, – грека Кіріака. Знахідку я зробив випадково: побачив на висоті близько п’яти метрів на фресці «Сорок мучеників Севастійських» щось схоже на напис “, – розповів він.

За словами історика, грек Кіріак надряпав фразу на грецькому, яка звучить так: «Господи, поможи рабу твоєму Кіріаку».

«Думаю (спонукала для цього – ред.), особлива складність роботи над великою за розмірами фрескою, яку малював майстер. Майстер спочатку виконав її верхню частину, стоячи на будівельних лісах. Потім йому належало взятися за нижню і ідеально скомпонувати обидві частини. Художник вирішив попросити Бога допомогти йому в цьому: вибрав місце і надряпав фразу рідною грецькою, яка в перекладі звучить так: «Господи, допоможи рабу твоєму Кіріаку», – додав пан Корнієнко.

Варто зазначити, що особливість виготевлення фрескового стінопису полягала в тому, що художник мав працювати дуже швидко, доки штукатурка ще не втратила первинну вологу. Тому велика фреска – справжній клопіт. І зробити її швидко і вправно міг тільки по-справжньому непересічний митець давнини.

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 3 від 29 грудня  2019

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2021’.Вільне Козацтво Холодного Яру