Колекція львів’янки врятувала сотні забутих вишиванок і українських прикрас

Дата: 11.12.2016
Автор:
У Львові відкрили музей автентичного українського одягу. У ньому сотні експонатів практично з усіх куточків України.

Зібрала усе відома львівська мисткиня Роксоляна Шимчук. Це її прикраси одягла під час інавгурації президента Порошенка його дружина Марина.

Зараз колекціонерка в експедиції вже не їздить. А старожитності їй привозять знайомі.

Сорочки, жупани, крайки – кілька тисяч деталей українського строю. Роксоляна Шимчук збирала свою колекцію більше 25-ти років. І зараз у ній сотні експонатів з таких регіонів: Буковина, Покуття, Гуцульщина, Західне Поділля, Львівщина, Подніпров’я, Центральне, Південне Подніпров’я.

Жінка взялася за цю справу ще студенткою. Пригадує, як у 1989 році, дорогою на фестиваль “Червона Рута”, заїхали в одне чернівецьке село. Так все і почалося. Постійні експедиції Україною допомогли жінці врятувати унікальні речі.

Коли я ще студенткою їхала в експедицію етнографічну, то цією сорочкою вже мили підлоги. Тобто, я її витягнула буквально з-під порогу двома пальцями. Вона потребувала великої реставрації , бо була розпорота. Але то перлина. Бо це Буковина ХІХ століття, – розповіла колекціонерка.

У колекції Роксоляни Шимчук є строї цілих сімейств та прикраси часів Київської Русі. Найближчим часом у музеї опишуть історію кожного строю і означать регіони. Оглянути експозицію можна безкоштовно. 

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 3 від 29 грудня  2019

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2020’.Вільне Козацтво Холодного Яру