На міжнародних тактичних навчаннях Flaming Thunder-2016 у Литві українські десантники ділилися досвідом, як бити спільного ворога

Дата: 13.08.2016
Автор:

Українські десантники - традиційно в числі найкращих спецназівців світу

1-12 серпня в Литві пройшло тактичне навчання Flaming Thunder-2016, де Збройні Сили України представляли військовослужбовці артгрупи 80-ї десантно-штурмової бригади зі Львова.
Українською найменування навчання перекладається, як «Полум’яний Грім». Упродовж двох тижнів наші артилеристи обмінювалися практичним досвідом із колегами зі США, ФРН, Бельгії, Латвії, Литви та Португалії. Навчання суто артилерійські, потужні, адже в них брали участь понад 1100 військовослужбовців.
Багатонаціональні артилерійські маневри відбулися на базі навчального центру армії Литовської Республіки поблизу міста Пабарде. Торік на цьому ж литовському полігоні в рамках аналогічного навчання американці відпрацьовували практичне застосування САУ «Ховітцер».
Міжнародний інтерес до українського досвіду застосування артилерії у збройному конфлікті «гібридного» характеру – очевидний.Наші солдати та офіцери, зважаючи на їх реальний та унікальний бойовий досвід, були одними з ключових персон на цьому навчанні. Адже усі без виключення хлопці брали участь в АТО.
Тема навчання звучала, як «тренування та оцінювання можливостей підрозділів вогневої підтримки (мінометних та артилерійських) для забезпечення ефективного вогню та підтримки маневру підрозділів на місцевості». Тренувальні завдання, які українські мінометники відпрацьовуватимуть разом із військовослужбовцями інших країн, вони вже виконували у реальних ситуаціях – в боях на Донбасі. Це, зокрема, зайняття вогневої позиції, задимлення та освітлення місцевості спеціальними боєприпасами. Окремий аспект – корегування вогню своєї артилерії та артилерії дружніх військ. Вогневі завдання виконувалися виключно бойовими, а не холостими пострілами.
До Литви українські мінометники ВДВ їздили у повному бойовому спорядженні, зі штатною технікою та озброєнням. Зокрема, це міномети 120-го калібру  «Сані», штатна стрілецька зброя, приладами керування вогню та штатні засобами зв’язку тощо. Відзначимо, що мінометники ВДВ вже тривалий час користуються переносними радіостанціями фірм «Моторола» та «Харріс». Отже, вирішувати проблему сумісності із радіозасобами підрозділів інших країн, не було потреби. До слова, і транспорт у артилеристів ВДВ новенький. Це – надпрохідні вантажівки КрАЗ-6322 «Raptor» зі спеціальними кунгами для перевезення і захисту особового складу.

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , ,



Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 4 від квітень 2024

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2024’.Вільне Козацтво Холодного Яру