У Щасті на Луганщині відкрито меморіальну дошку на честь загиблого командира загону “Холодний Яр”

Дата: 07.07.2016
Автор:

7 липня, у день другої річниці від часу загибелі, у Щасті на Луганщині встановлено меморіальну дошку в честь Євгена Войцехівського («Чеха»), снайпера, командира спецгрупи глибокої розвідки «Холодний Яр», яка воювала у складі добровольчого батальйону «Айдар».

Меморіальну дошку виготовлено бойовим побратимом «Чеха» Олегом Островським (позивний «Воля»), нині керівником обласного управління культури Черкаської ОДА. Він і відкрив її разом з делегацією, що прибула у Щастя з Черкащини.

Поруч, на стіні колишньої школи міліції, де базувалася група «Холодний Яр» і загинув її командир, встановлено і меморіальну дошку на честь усіх бійців «Айдару», які полягли в боях за Волю України.

 Довідка

Євген Войцехівський («Чех») народився 16 липня 1979 року в Кам’янці на Черкащині, проживав разом з родиною у місті Сміла.

Належав до “Вільного Козацтва Холодного Яру” та Спілки Української Молоді, дорожив її гаслом: «Честь України – готов боронити!». Був активним учасником Революції Гідності. У зону АТО пішов добровольцем просто з Майдану…

Загинув за 9 днів до свого 35-річчя, 7 липня 2014 року під час збройного нападу сепаратистів на колишню школу міліції у Щасті, де базувалася українська комендатура.

Посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня, «Залізним Хрестом» СУМ та почесною відзнакою «За заслуги перед Черкащиною».

Вдома, у Смілі, залишилася осиротіла родина Євгена Войцехівського: дружина і двоє синів, яким зараз 5 та 8 років…

  Ярослав ЗВЕНИГОРА

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , , , ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 3 від 29 грудня  2019

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2020’.Вільне Козацтво Холодного Яру