У Звенигородці на Черкащині вшанували отамана Семена Гризла, від дня загибелі якого виповнилося 95 років

Дата: 03.03.2016
Автор:

3 березня 2016 р. виповнюється 95 років від дня загибелі звенигородського отамана Семена Гризла. З цієї нагоди в м. Звенигородці Черкаської області відбулося вшанування Семена Гризла, переможця “непереможного” Михайла Муравйова.

У грудні 1917 р. особовий склад Звенигородського коша Вільного козацтва сягнув 20000 козаків. Це була дивізія повного складу – з кінними та гарматними частинами. Така сила свідчила про організаторський хист і авторитет кошового Гризла.

7 березня на ст. Бобринській (тепер ст. Тараса Шевченка, місто Сміла) 8000 вільних козаків Звенигородщини, Черкащини та Єлисаветградщини у кровопролитній битві розгромили 8-му російську армію.

Росіяни розбіглися у різних напрямках. “Тут мало не був захоплений командант російських військ на Україні [Михайло] Муравйов”, – свідчив Юрко Тютюнник.

У вшануваннях взяли участь гості з Києва – письменник Роман Коваль, кобзар Тарас Силенко, Генеральний писар Українського козацтва Віталій Опанащук та ін.

Було показано документальний фільм Романа Коваля і Олександра Домбровського “Семен Гризло, звенигородський кошовий Вільного козацтва”.

Захід відбувся у Звенигородській школі мистецтв.

Валерій БУРІЙ, фото автора

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 1 від червень 2022

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2022’.Вільне Козацтво Холодного Яру