“Мамай” з легкої руки “Вертепу” погуляє козацькими місцями на запорізькій Хортиці, в Києві і на Черкащині

Дата: 02.08.2015
Автор:

В альбомі «Мамай» від гурту «Вертеп» – 16 пісень – стільки ж, як патронів у двох обоймах пістолета Макарова чи ТТ… Кожна пісня – як влучний постріл у бік ворогів України, на підтримку бійцям, що нині воюють у зоні АТО, продовжуючи справу своїх дідів, які боролися за Волю України ще на початку ХХ століття.

Власне, саме  воїнам АТО і їхнім дідам-повстанцям гурт і присвятив свій альбом. «Повстанець», «Махновська», «Чучупака», «Григор`євська бойова», «Чорний Ворон», «Про отамана Хмару» – у назвах цих пісень оживають імена славних отаманів минулого, які власним прикладом кличуть до бою. Втім, історичний проміжок часу в піснях не обмежений сотнею років – «Вертеп» оживляє славне гайдамацьке минуле сивої давнини, а тексти пісень – від шевченківських слів у пісні «Ой, вигострю товариша» – і до «Групи крові» Віктора Цоя, перекладеної українською на новий лад.

Гурт "Вертеп". Фото Дмитра РОЗМЕРИЦІ

У серпні «Вертеп» порадує піснями з альбому «Мамай. Гайдамацькі пісні» слухачів двох фестивалів, у Запоріжжі (на острові Хортиця) та в Києві (у парку Рильського) – це, відповідно, фестивалі «Запорозький Спас» (14 серпня) та «Голосіївська криївка» (16 серпня). Окрім того, заплановано два виступи «Вертепу» на Черкащині: на «Трипільській толоці» у Легедзиному (8 серпня) та на «Святі вишиванки» у Тальному (15 серпня). На обох цих заходах доречно звучатимуть пісні про героїв та історичні місцини Черкащини – такі, як «Чучупака» про славного холодноярського отамана або «Легенда про село Легедзино» на слова Сашка Лірника з Умані.

Власне, завдяки нинішнім подіям на сході нашої країни, кожна без винятку пісня «Вертепу» сприймається близько до серця усіма, у кого в тім серці є любов до України…

Андрій КРАВЕЦЬ

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , , , ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 2 від жовтня 2021

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2021’.Вільне Козацтво Холодного Яру