Російський суд виніс вирок у справі дописувача “Козацького краю”

Дата: 14.07.2015
Автор:

Олександр Бившев під час суду над ним

Суд виніс вирок шкільному вчителеві з селища Кроми Орловської області РФ Олександру Бившеву – за публікацію вірша на підтримку України, його засудили до півроку виправних робіт.

Про це повідомляють “Грани.ру“.

Крім того, йому заборонили займатися викладацькою діяльністю протягом двох років. У Бившева забрали ноутбук. Його рахунок у банку заблокований.

Олександр Бившев, який викладав у школі німецьку мову, звинувачувався в порушенні “екстремістської” 282 статті КК РФ. Його вірш під назвою “Українським патріотам”, який він виклав на своїй сторінці  у  соцмережах, суд визнав екстремістським.

У суді на боці обвинувачення виступали колеги Бившева (репортаж з одного із засідань можна прочитати в “Новій газеті”). Вони ж писали критичні статті про нього в місцевій газеті. Учитель розповідав, що деякі знайомі перестали з ним вітатися. Двічі в його квартирі невідомі розбили вікна.

Учитель і поет з селища Кроми Олександр Бившев у 2014 році, після анексії Росією Криму і початку війни на Донбасі, написав два вірші, “Українським патріотам” і “Українські повстанці”, в яких у різких виразах закликав українців чинити опір інтервентам.

Слідчий комітет звинуватив його в “провокації ненависті або ворожнечі” до росіян за статтею 282, частиною 1, Кримінального кодексу Росії. Ця стаття передбачає широкий спектр покарань, від обов’язкових робіт або штрафу до чотирьох років ув’язнення.

ВІд редакції “Козацького краю”

Олександр Бившев – давній симпатик України, який захоплюється боротьбою нашого народу за Незалежність. Він досить часто надсилав на адресу редакції “Козацького краю” вірші, які друкувалися на шпальтах газети та на нашому сайті. Редакція висловлює свою підтримку поетові – сподіваємося, що таких людей в Росії буде дедалі більше і їхня щира повага до укранців сприятиме відновленню добросусідських відносин між нашими народами хоча б в далекій перспективі.

 

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 2 від лютий 2024

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2024’.Вільне Козацтво Холодного Яру