Нова Стратегія Нацбезпеки України вступила в дію

Дата: 27.05.2015
Автор:

Президент Петро Порошенко увів у дію нову Стратегію національної безпеки.

Відповідний указ опублікований на сайті президента.

Як вказано у документі, нова Стратегія “спрямована на реалізацію до 2020 року визначених нею пріоритетів державної політики національної безпеки, а також реформ, передбачених Угодою про асоціацію між Україною та ЄС… і Стратегією сталого розвитку “Україна – 2020″.

Головними завданнями цього документу визначені “мінімізація загроз державному суверенітету та створення умов для відновлення територіальної цілісності України у межах міжнародно визнаного державного кордону України, гарантування мирного майбутнього України” та “забезпечення інтеграції України до ЄС та формування умов для вступу в НАТО”.

Стратегія спрямована на захист національних інтересів в економічній, соціальній, гуманітарній та інших сферах, комплексне реформування системи забезпечення національної безпеки та створення ефективного сектору безпеки і оборони України”.

На її основі мають розроблятися інші документи стратегічного планування у сфері забезпечення нацбезпеки, у тому числі, Концепція розвитку сектору безпеки і оборони, Воєнна доктрина (Стратегія воєнної безпеки), Стратегія кібербезпеки, інші галузеві стратегії, а також державні програми розвитку органів сектору безпеки і оборони”.

У ній зазначено, що щорічно на фінансування сектору безпеки і оборони має виділятись “не менше 5 відсотків від валового внутрішнього продукту”.

Головною загрозою нацбезпеці України в документі названоагресію Росії в усіх її формах, спрямована на “виснаження української економіки і підриву суспільно-політичної стабільності з метою знищення держави Україна і захоплення її території”.

Крім того в РНБО визнали, що поруч з російською агресією, небезпеку для країни становлять “неефективність системи забезпечення нацбезпеки і оборони”, корупція, економічна криза, енергетична залежність, інформаційна та кібервійна проти України тощо.

Головним пріоритетом державної політики у сфері нацбезпеки названо “реінтеграцію тимчасово окупованих територій після їх звільнення”.

Запорукою відновлення територіальної цілісності в документі названо потужну армію та “інші утворені відповідно до законів України військові формування, що забезпечені сучасним озброєнням і військовою технікою, активна зовнішньополітична діяльність, ефективні розвідувальні, контррозвідувальні і правоохоронні органи”.

Іншими пріоритетами названо створення ефективного сектору безпеки і оборони; підвищення обороноздатності; реформа Збройних сил, розвідувальних, контррозвідувальних і правоохоронних органів; реформування системи держуправління та боротьба з корупцією; інтеграція в Європейський Союз та особливе партнерство з НАТО; забезпечення нацбезпеки у зовнішньополітичній сфері (відмова від позаблоковості, співпраця з НАТО, США, Китаєм, ООН, G7 та G20); забезпечення економічної, енергетичної, екологічно та інформаційної безпеки; збезпечення безпеки критичної інфраструктури.

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags:Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 2 від лютий 2024

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2024’.Вільне Козацтво Холодного Яру