20-21 березня на Вінничині вшанують пам’ять старшин УНР: генерала Гандзюка та полковника Гальчевського

Дата: 18.03.2015
Автор:

Полковник УНР Яків Гальчевський

20 – 21 березня 2015 р. на Вінниччині, в родинних селах генерала Якова Гандзюка та полковника Якова Гальчевського, а також у Літині відбудуться вшанування борців за волю України.

Командир 1-го Українського корпусу Яків Гандзюк народився 21 березня 1873 р. у м-ку Багринівці Подільської губернії. 20 березня 2015 р. о 12.00 у с. Багринівці Літинського р-ну біля пам’ятного знаку на честь генерала Гандзюка відбудеться меморіальний мітинг, а о 13.00 у школі – зустріч з учнями письменника Романа Коваля, кобзаря Тараса Силенка і організатора вшанувань Валерія Кривого. О 15.00 вечір пам’яті Якова Гандзюка пройде в сільській бібліотеці.

Генерал Яків Гандзюк

Полковник Армії УНР Яків Гальчевський загинув 22 березня 1943 р. в бою за волю України. 21 березня 2015 р. об 11.00 у с. Малинівці Літинського р-ну відбудеться панахида і меморіальний мітинг біля пам’ятного знаку на честь Якова Гальчевського, участь в якому візьмуть голова Вінницької обласної ради Сергій Свитко, кобзар Тарас Силенко, автор книжки про Якова Гальчевського Роман Коваль, вінницьке та літинське козацтво .
21 березня о 14.00 у Літинському будинку культури продовжиться День пам’яті захисників УНР за участю Романа Коваля, Тараса Силенка, Валерія Кривого, історика Костянтина Завальнюка, письменників Василя Куйбіди і Олександра Дмитрука, редактора газети “Проскурів” Богдана Теленька, скульптора Анатолія Бурдейного та голови Вінницької обласної ради Сергія Свитка.

Прес-служба Історичного клубу “Холодний Яр”

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 1 від червень 2022

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2022’.Вільне Козацтво Холодного Яру