Історія Черкащини підказує теми для нових українських кінофільмів

Дата: 27.12.2014
Автор:

Дніпровські кручі біля Бучака. Фото - mandrivnic.dreamwidth.org

“Голівуд над Дніпром. Сни з Атлантиди”. Так називається документальний фільм про історію українського кіно та минуле і сучасність чарівного куточка Черкащини – села Бучак на Канівщині, відзнятий групою кінематографістів із Києва. Гала-прем’єра стрічки відбулась у липні цього року на Одеському Міжнародному кінофестивалі. А наприкінці листопада проведено її демонстрацію у столичному кінотеатрі “Оскар”.

Фільм розповідає про село Бучак, яке починаючи з 1950-х років, завдяки Сергію Параджанову, стало своєрідним Голлівудом над Дніпром. Адже село та його околиці слугували знімальним майданчиком для багатьох класичних кінострічок — Українська рапсодія (режисера Сергія Параджанова), Вечір на Івана Купала (Юрія Іллєнка), Сон (Володимира Денисенко), Бумбараш (Миколи Рашеєва та Аркадія Народицького), Іванове дитинство (Андрія Тарковського), Поема про море (Юлії Солнцевої) тощо. Історії та маловідомі епізоди зйомок згадують Олександр Денисенко, Дмитро Іванов, Лариса Кадочникова, Михайло Іллєнко та інші. Нині в покинутих хатах живуть нечисленні мешканці Бучака, які грали в масових сценах фільмів. За задумом творців фільму історія Бучака — метафора того, що довелося пережити Україні за останні півстоліття.

Фільм “Голівуд над Дніпром. Сни з Атлантиди” отримав схвальні відгуки преси та глядачів і наступного року вийде у прокат. Але творчий колектив має нові плани щодо Черкащини. Кінорежисер Олег Чорний, сценарист Станіслав Цалик, оператор Олег Маловіцький та координатор проекту Роман Расцвєтаєв прагнуть створити документальну стрічку про родину Бобринських – відомих промисловців, меценатів і культурних діячів, життєвий шлях яких може стати повчальним для наших сучасників.

У середині грудня у Черкасах, селі Хацьки та Смілі відбулося знайомство кінематографістів із представниками місцевих органів влади та громадськості.

Обговорювалися плани провести творчу зустріч із глядачами та показ фільму “Голлівуд над Дніпром. Сни з Атлантиди” у Черкасах та Смілі, проблеми збору історичного матеріалу для кінокартини про Бобринських, можливість перейменування залізничної зупинки “Білозір’я” і підготовка до знімального етапу проекту тощо.

Уже в січні на Черкащину із Парижа може приїхати прямий нащадок піонера української цукрової промисловості Олексія Бобринського – Петро Бобринський. Саме в сімейному архіві останнього є підписане гетьманом Скоропадським свідоцтво про надання Бобринським українського громадянства та багато інших унікальних документів. Втім, ознайомлення із ними та робота над картиною – справа завтрашнього дня.

www.ck.ridna.ua

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , , , ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 1 від червень 2022

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2022’.Вільне Козацтво Холодного Яру