Вшанувати 70-річчя Гурбинецької битви УПА зібралося понад 5 тисяч патріотів

Дата: 26.04.2014
Автор:

Понад 5 тисяч патріотів  в урочищі Гурби на Рівненщині пом’янули загиблих за Україну. 70 років тому у нерівному бою бійці Української повстанської армії прорвали оточення військ НКВС. Ветерани УПА стверджують: тоді здобули перемогу та продемонстрували усьому світу справжній патріотизм, любов до рідної землі та ненависть до окупантів…
Ветеран Української повстанської армії Анатолій Стецюк на Гурби приїжджає щороку. На початку 50-х років чоловік був особистим тілоохоронцем легендарного Ніла Хасевича. Каже, ця битва – велика перемога українського духу та української звитяги.

Щоб дійство справді нагадувало події 1944-го року зі Львова організатори привезли БТР. Крім того залучили і артилерійську установку часів Другої Світової війни. І традиційно, відновили протистояння сторін із автоматичною зброєю у руках.

Вперше за останні роки тут зібралась сила-силенна людей, й дійство відвідало навіть керівництво області. Новопризначений голова Рівненської облдержадміністрації Сергій Рибачок каже: “Посприяли, аби 70-річчя бою під Гурбами могли відвідати якомога більше охочих. Підготовлені під’їздні шляхи до монастиря, так само організовано під’їзд людей – пластунів, ветеранів. Так само ми підготували подарунки для ветеранів які сьогодні на щастя це залишилися живими і хочемо належним чином вшанувати їх”.

Олександр ТУЗ, Артем ЛАГОВСЬКИЙ

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 3 від 29 грудня  2019

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2021’.Вільне Козацтво Холодного Яру