У Львові, в «Тюрмі на Лонцького» – Тарас Шевченко, «арештований» КДБ

Дата: 09.03.2014
Автор:

Унікальний артефакт з конфіскатів КДБ – гобелен із портретом Шевченка на тлі Тризуба та слів «В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля» – у рамках презентаційної акції «Експонат місяця» Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» демонструватиме у низці інших заходів, присвячених до відзначення 200-ліття від дня народження великого українського поета Тараса Шевченка.

«Експонат передали до музейної збірки із приватної колекції на початку цього року, – це був символічний знак до ювілею Тараса Шевченка. На жаль, вовняний гобелен килимарського ткання розміром 107×77 см чимало років зберігався в неналежному стані. У 1970-их роках його разом із іншими речовими доказами вилучили під час обшуків в українських патріотів саме через те, що батько української нації, яким по праву вважають Шевченка, зображений разом із Тризубом (у радянський час це трактували за знак українських буржуазних націоналістів, а не за герб держави князя Володимира). Музейний реставратор надав гобелену у формі хоругви термінову реставраційну допомогу. І тепер цю унікальну реліквію музей відкриває до огляду саме 9 березня», – повідомила головний зберігач фондів Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» Ірина Єзерська.

Атрибутувати цей гобелен музею допомагала відома львівська громадська діячка і художниця текстилю Леся Крип’якевич, однак авторство цього твору та історія, пов’язана із його арештом залишається під знаком питання. Музейні працівники сподіваються, що показ нового фондового експонату зможе заповнити цю інформаційну прогалину.

Демонструватимуть гобелен із портретом Шевченка, що побував під «арештом» КДБ, у супроводі графічної Шевченкіани, яку із приватного архіву колишньої політув’язненої Надії Мудрої передала до музею разом із іншими цінними експонатами розпорядниця її спадщини Леся Крип’якевич.

www.zik.ua

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 1 від червень 2022

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2022’.Вільне Козацтво Холодного Яру