У Росії брешуть про “жертви” в Криму і про фрегат “Гетьман Сагайдачний”

Дата: 01.03.2014
Автор:

Постанова Ради Федерації, що дозволяє президенту РФ використовувати війська на території України, приймалася на підставі непідтвердженої інформації про жертви серед громадян Росії в Криму.

Про це заявив член Ради з прав людини при президенті Росії, експерт Московської Гельсінської групи Андрій Юров, передає Інтерфакс-Україна.

“Щойно я ознайомився із заявою сьогоднішньою пані Матвієнко, головою Ради Федерації Російської Федерації, яка заявила, що в Криму є жертви серед росіян. Це було однією з підстав сьогоднішнього голосування” , – заявив він.

“Мені вдалося 10 хвилин тому зв’язатися нарешті з Генконсулом Росії В’ячеславом Світличним і з’ясувати ситуацію про те, чи дійсно є жертви саме серед росіян. Він заявив, що ніяких жертв серед росіян не було, а нічна сутичка, про яку пише Верховна Рада Криму, складалася з декількох пострілів у повітря” , – заявив Юров.

“Тобто це було якесь невелике силове протистояння в МВС, але ніяких жертв, ні про які реальні великомасштабні події мови йти не може” , – додав він.

При цьому Юров, який також представляє міжнародну групу правозахисників щодо ситуації в Україні, висловив “особисту думку, що ситуація в Криму є абсолютно стабільною і ніякої причини для введення якихось військ немає” .

“Я вважаю, що сили правопорядку повністю контролюють ситуацію, і ніякої необхідності для зовнішніх військ взагалі немає” , – підкреслив він.

Раніше Матвієнко заявила, що при спробі штурму МВС Криму були потерпілі, в автономії є жертви і серед росіян.

“При спробах захоплення будівлі МВС у Криму були потерпілі, є жертви, йде залякування, йдуть погрози, і люди просто, природно, в цій ситуації висловлюють серйозну тривогу за своє життя, за безпеку свою і своїх сімей. І це змусило уряд Криму звернутися за допомогою до Росії” , – заявила вона після екстреного засідання Ради Федерації .

При цьому на заяву, що в Криму не було вбито жодного росіянина, вона відповіла, що “це не відповідає дійсності”. “Є жертви , в тому числі і серед росіян”, – сказала Матвієнко.

Окрім того, російські ЗМІ розповсюджують брехню про те, що флагман українського МВФ “Гетьман Сагайдачний” вийшов з Криму, проте насправді він зараз знаходиться в районі острова Крит, повертаючись після участі в антитерористичній операції підрозділів ЄС.

www.pravda.com.ua

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 1 від червень 2022

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2022’.Вільне Козацтво Холодного Яру