Глава МВС України заявляє: у Криму – збройне вторгнення російських військових

Дата: 28.02.2014
Автор:

Глава МВС України Арсен Аваков повідомляє про блокування російськими військовими аеропортів Криму й розцінює це як “збройне вторгнення й окупацію”.

Як доповів він у Facebook у п’ятницю вранці за підсумками ночі, севастопольський аеропорт “Бельбек” “заблокований військовими підрозділами флоту РФ”.

“Усередині аеропорту перебувають військові й прикордонники України. Зовні – військові в камуфляжі й зі зброєю без розпізнавальних знаків, але вони не приховують своєї приналежності. Аеропорт не працює. На зовнішньому периметрі пости МВС України. Збройного зіткнення поки немає”, – пише Аваков.

В аеропорту Сімферополя “близько 12 ночі група в цивільному, близько 100 людей, які назвалися козачою сотнею, подолавши огорожу на території аеропорту, вийшли на поле аеродрому”.

“Силами внутрішніх військ і міліції ці люди були відтиснуті спочатку в будівлю аеропорту, а потім і зовсім за територію. Зброя не застосовувалася. Район аеропорту був покинутий “козаками” близько першої ночі – залізли на тентовані КамАЗи й поїхали”, – повідомляє він.

“Близько 1.30 ночі в будівлю аеропорту прибули на декількох вантажівках 119 військових із автоматичною зброєю в камуфляжі без розпізнавальних знаків. Увійшли в будівлю аеропорту, розмістилися в приміщенні ресторану”, – інформує міністр.

“Не приховують своєї приналежності до збройних сил російської федерації. На запитання українських співробітників МВС “ви військові й не маєте права тут перебувати” – відповідають коротко: не маємо інструкцій вести з вами переговори”, – повідомляє Аваков.

За його словами, “ситуація статична, зброя з обох сторін не застосовувалося, росіяни військові статично спостерігають за роботою аеропорту, прямо не втручаючись”.

“Внутрішні війська й МВС України посилили наряди у районі аеропорту. Напруга наростає”, – зазначає Аваков.

Те, що відбувається, він оцінює як “збройне вторгнення й окупацію, у порушення всіх міжнародних угод і норм”.

“Це пряма провокація збройного кровопролиття на території суверенної держави”, – упевнений Аваков.

“Це вже не компетенція МВС. Це компетенція РНБО. Поки ще немає прямого збройного зіткнення, повинні говорити дипломати”, – додає міністр.

www.pravda.com.ua

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 2 від жовтня 2021

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2021’.Вільне Козацтво Холодного Яру