Не стало легендарного ройового УПА…

Дата: 05.01.2014
Автор:

Помер палкий патріот України, невтомний борець за незалежність Української держави, голова Івано-Франківської Крайової Управи Братства УПА Карпатського Краю Фотій Володимирський.

Довідково: Народився Фотій (Федір) Миколайович 1 вересня 1924 року в селищі міського типу Вишнівці на Тернопільщині в робітничій сім’ї. 19-літнім юнаком у 1943 р. пішов у ряди УПА. Був призначений до сотні «Чіпа», що діяла на Кременеччині, ройовим під псевдо «Муха». У червні того ж 43-го в бою з німцями в селі Колодні (біля Збаража) був поранений. Після лікування служив в СБ (службі безпеки) району. З наближенням фронту 1944 р. був направлений в курінну жандармерію куреня «Наливайка». Пройшов з боями по Волині та Львівщині, після чого курінь направили на Холмщину з акціями проти Армії Крайової, яка нищила українське населення. Після повернулись на Волинь, прорвавшись через лінію фронту. І знову рейд по Волині і на Львівщину, де в грудні 1944 року в селі Нивиці Радехівського району був поранений в обидві ноги осколками гранати.

Лікувався в селах Оглядові, Середопільцях та інших. Але 13 березня 1945 р. був захоплений енкаведистами. Цілий рік провів під слідством у тюрмі м. Лопатина і засуджений на десять років таборів. Відбував ув’язнення в Комі АРСР, в Інті. Оскільки після закінчення «строку» не мав права повертатися в Україну, 23 роки працював на вугільних шахтах Інти.

www.briz.if.ua

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , , , ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 2 від квітень 2023

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2023’.Вільне Козацтво Холодного Яру