З Києва, Черкас і Львова стартувала акція звернення до покоління, яке вшановуватиме жертв Голодомору у 2033 році

Дата: 08.11.2013
Автор:

У Києва, Львові й Черкасах відбулася акція до 80-х роковин Голодомору-геноциду в Україні 1932-1933 років «Послання пам’яті» до нащадків. На спеціальному полотні перехожі залишали послання майбутнім поколінням, які у 2033 році вшановуватимуть соті роковини Голодомору. Надалі такі акції пройдуть і в інших містах України.

«Це лише один етап цієї акції. Також ми звернулися до територіальних громад з проханням написати послання до нащадків, яким випаде обов’язок вшановувати соті роковини трагедії. Таке прохання отримали усі села та міста України, представники яких привезуть листи до Києва 23 листопада. Із них буде сформовано новий том книги Національної книги пам’яті, в якій уже надруковані прізвища померлих», – розповіла волонтер Громадського комітету зі вшанування жертв Голодомору-геноциду 1932-33 рр. Олена Подобєд-Франківська.

Залишити пам’ятний напис на банері прийшов і науковий співробітник Центру досліджень визвольного руху Олександр Іщук. Історик каже, що питання Голодомору на сьогодні добре вивчене, проте зараз потрібно систематизувати цю інформацію, спогади й фотографії і впорядкувати могили загиблих, а найголовніше – пам’ятати про трагедію і не допустити, щоб вона повторилась.

«Кількома соціологічними центрами було проведене дослідження, як суспільство ставиться до проблеми Голодомору. Понад 60% людей вважає Голодомор геноцидом. Виникає питання, а що ж решта 40%? Ці люди відповіли, що частині це байдуже, частина так не вважає, а частина взагалі нічого не знає. Але якщо людина хоче достойно жити, вона повинна знати вузлові питання історії свого народу. Хоча б прості речі, що це була спланована акція радянського керівництва, коли обмежували пересування людей, коли насильницьки створювались колгоспи, коли не було нормальної матеріальної допомоги. Показовий приклад – Галичина, яку тоді від УРСР відділяла річка Збруч. Там голоду не було», – сказав історик.

Такі ж акції проходили 5 листопада й в інших містах – Львові та Черкасах. Згодом полотна з усієї України зшиють і 23 листопада, до Дня пам’яті жертв Голодомору, розгорнуть біля Меморіалу пам’яті жертв Голодомору в Києві.

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 1 від червень 2022

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2022’.Вільне Козацтво Холодного Яру