На Тернопільщині встановили пам’ятник на могилі героя-кавалериста Армії УНР

Дата: 31.08.2013
Автор:

28 серпня Благодійний фонд «Героїка» відкрив пам’ятник на могилі козака 3-го Кінного полку Армії Української Народної Республіки Сергія Кравченка. Урочистості відбулись у селі Озеряни Бучацького району Тернопільської області.

 Подія зібрала сільську громаду та гостей з Тернополя і Києва. Почесну варту біля поховання несли військово-історичні реконструктори в одностроях Армії УНР.

«Могила Кравченка це рідкісна пам’ятка військової історії. Справа в тому, що Сергій кохав озерянську дівчину, і в бою за це село прагнув першим вдарити на більшовиків. Зарубав п’ятьох червоноармійців, однак шостий рушничним пострілом забив козака. Смерть бійця бачив командир 3-ї Залізної дивізії генерал-хорунжий Олександр Удовиченко – він і написав спогад про побратима. Завдяки цій публікації ми розшукали точне місце поховання», – розповів волонтер «Героїки» Володимир Бірчак.

Перший пам’ятник воякові був виготовлений з каменю і встановлений невдовзі після загибелі Кравченка. Вже після Другої світової війни хрест був демонтований тернопільськими комуністами. Краєзнавець Гнат Рудий на підставі спогадів, зібраних серед старожилів, встановив точне місце погребіння козака Армії УНР. Новий пам’ятник було споруджено коштом та зусиллями жертводавців і волонтерів Благодійного фонду «Героїка».

Дослідникам так і не вдалось відшукати нащадків Сергія Кравченка у його рідному селі Бабчинці Чернівецького району Вінницької області. Рід Кравченків зник в час голодоморів та політичних репресій 1930-х років…

Довідка.

Благодійний фонд “Героїка” – організація, яка ставить на меті відродження українських військових поховань, встановлення пам’ятників та пам’ятних знаків на честь борців за незалежність України. Від часу появи (2010 р.) “Героїка” встановила більше 20 монументів та пам’ятних знаків у Києві, Херсонській, Рівненській, Івано-Франківській, Черкаській, Тернопільській, Хмельницькій, Дніпропетровській та Київській областях.

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , , , , , , , , , ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 20 від червень 2024

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2024’.Вільне Козацтво Холодного Яру