На Тернопільщині урочисто відкриють пам’ятник кавалеристові Армії УНР

Дата: 26.08.2013
Автор:

28 серпня у селі Озеряни Бучацького району Тернопільської області Благодійний фонд «Героїка» урочисто відкриє пам’ятник на могилі козака 3-го Кінного полку Армії УНР Сергія Кравченка.

Запрошуємо Вас взяти участь в урочистостях з нагоди освячення пам’ятника. Почесну варту біля могили бійця нестимуть військово-історичні реконструктори в одностроях Армії Української Народної Республіки. В пам’ять про загиблих борців за волю України пролунає військова сальва, а громада Озерян вшанує загиблого козака стрілецькими піснями.

Початок заходів: 28 серпня о 12:30 біля входу на цвинтар села Озеряни Бучацького району Тернопільської області.

Охочі поїхати до Озерян з Києва (виїзд 27 серпня, повернення 28 серпня) – зголошуйтесь за телефоном: 097 731 04 64, Павло Подобєд. Вкладка за пальне становить 200 грн в обидві сторони. Їдемо легковою машиною.

Охочі поїхати до Озерян з Тернополя (виїзд та повернення 28 серпня) – зголошуйтесь за телефоном: 098 768 85 03, Володимир Бірчак. Вкладка уточнюється. Їдемо мікроавтобусом.

Історична довідка.

Влітку 1920 року Тернопільщина стала місцем кривавих боїв між українськими військами та більшовиками. Вояки 3-го Кінного полку Армії УНР одержали наказ визволити село Озеряни від ворога. Молодий хлопець з Вінниччини на ім’я Сергій Кравченко першим увірвався до села, адже тут мешкала його кохана дівчина. Під час кінної атаки парубок зарубав п’ятьох червоноармійців. Однак знову зустріти кохану так і не судилося.

Героїчну загибель Сергія Кравченка на власні очі бачив уродженець Харкова, командир 3-ї Залізної дивізії Армії УНР генерал-хорунжий Олександр Удовиченко. Вже на еміграції генерал написав спогад про Озеряни та смерть відважного козака.

Вояцька могила пережила війну, польську та німецьку окупації, однак не встояла перед комуністами. Кам’яний хрест з написом «Кравченко 1893 – 1920» був знищений під час антирелігійної кампанії на селі. У 2012 році місце поховання козака Армії УНР віднайшов краєзнавець Гнат Рудий.

Зусиллями жертводавців та волонтерів Благодійного фонду «Героїка» на вже забутій могилі кіннотника у 2013 році встановили петлюрівський хрест.

www.geroika.org.ua

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 1 від червень 2022

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2022’.Вільне Козацтво Холодного Яру