На «Бандерштаті» збиратимуть кошти на пам’ятник Бандері й дерева для Карпат

Дата: 29.07.2013
Автор:

На фестивалі «Бандершат», який відбудеться 3-4 серпня на Волині, збиратимуть гроші на встановлення у Луцьку пам’ятника Степанові Бандері, а також на закупівлю садженців дерев, які навесні висадять у найбільш постраждалих ділянках Карпат.

Про це сьогодні, 29 липня, повідомили на прес-конференції організатори заходу, передає кореспондент IA ZIK.

За словами голови оргкомітету фестивалю Ігоря Гузя, у Луцьку немає пам’ятника Бандері. Тож активісти вирішили організувати збір коштів на його встановлення. Наразі вже встановили частину постаменту.

Також він розповів: «Фестиваль проходить вже всьоме і присвячений пам’яті провідника ОУН Степана Бандери і боротьбі УПА. У попередні роки він мав назву «фестиваль українського духу». Цього року оргкомітет вирішив внести певні зміни: «Бандерштат» презентуємо як фестиваль українського опору. Ситуація, яка сьогодні склалася в країні – і політична, й економічна, і релігійна, і культурна – говорить про те, що українці повинні готуватися до опору і, зокрема, культурного опору. Ми не приховуємо, що у фестивалі маємо політичну складову. Те, що сьогодні твориться у країні, є загибеллю української державності. Тож, на «Бандерштаті» буде дух опору сьогоднішньому режиму».

Крім того, Ігор Гузь наголошує, що фестиваль не є суто музичним: він також має громадську складову. «Ми презентуємо на «Бандерштаті» ряд гутірок: це зустрічі з молоддю, в першу чергу, політиків. На наш фестиваль завітає Юрій Луценко, Микола Княжицький, Олесь Доній, журналісти Роман Вінтонів та Мустафа Найєм. Також будуть виступи націоналістів Східної Європи – з Білорусі та Латвії. Буде гутірка стосовно Волинської трагедії, ряд презентацій, фільмів», – зазначив він.

За словами організаторів, молодь, яка завітає на фестиваль, зможе пізнати щось нове, поспілкуватись з цікавими людьми. Також цьогоріч до «Бандерштату» долучається багато громадських організацій та ініціатив. Представник організації «Рідна Земля» Неля Марчук розповідає: «Ми вважаємо, що націоналізм нерозривно пов’язаний з любов’ю до природи. Знищення природи – це просто бомба уповільненої дії. Тому на фестивалі «Бандерштат» ми роздаватимемо листівки, у яких пояснюватимемо своє бачення цього зв’язку.

Ми покажемо документальний фільм «Дім», заборонений у 36 країнах світу. Крім того, збиратимемо гроші на садженці, які навесні висадимо у найбільш постраждалих ділянках Карпат».

На фестивалі «Бандерштат» очікуються виступи 16 музичних колективів з різних міст України та одного з Білорусі. Хедлайнерами стануть відомі рок-гурти «Скрябін» і «Тартак». Також діятиме акустична сцена та нічні кінопокази.

Багатогранною обіцяє бути патріотично-виховна частина заходу. Гості фестивалю зможуть зустрітися з воїнами УПА, відвідати різноманітні тематичні виставки, взяти участь у спортивних змаганнях з міні-футболу, стрільби з лука, рукопашного бою, а також долучитися до масштабного флешмобу. Крім того, у рамках фестивалю покажуть історичну реконструкцію бою УПА з військами Вермахта.

Також, за словами організаторів, фестиваль «Бандерштат» – територія без алкоголю. Це категорична позиція оргкомітету, зазначив Ігор Гузь.

www.bandershtat.org.ua

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 8 від вересень 2023

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2023’.Вільне Козацтво Холодного Яру