На відміну від Росії, Україна повертає в Німеччину вивезене під час Другої світової війни

Дата: 27.06.2013
Автор:

Україна повернула Німеччині 713 книг, які були вивезені із бібліотеки Музею цукру в Берліні в часи Другої світової війни.

В офіційній церемонії взяли участь посол Німеччини в Україні Крістоф Вайль та заступник міністра культури Броніслав Стичинський, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

“Ми і далі будемо вести процес повернення цінностей загублених і незаконно переміщених під час Другої світової війни”, – зазначив Стичинський.

Посол ФРН пообіцяв, що його країна також активно допомагатиме Україні в пошуку її культурних цінностей.

Німецькі книги були вивезені на територію України під час Другої світової війни і досі зберігалися у фондах бібліотеки Українського НДІ цукрової промисловості в Києві.

Передача книг бібліотеці Технічного університету Берліну відбулася на виконання попередніх домовленостей змішаної українсько-німецької комісії з питань повернення та реституції втрачених та незаконно переміщених під час та внаслідок Другої світової війни культурних цінностей.

Як відомо, у червні 2013 року канцлер Німеччини Ангела Меркель відмовилася взяти участь у спільному з президентом Росії відкритті виставки в Ермітажі (Санкт-Петербург) через те, що Німеччина вимагає повернення деяких вивезених у 1945-му культурних цінностей, а Росія відмовляється це зробити.

www.istpravda.com.ua

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 3 від 29 грудня  2019

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2020’.Вільне Козацтво Холодного Яру