У центрі Харкова встановлять пам’ятник кошовому отаманові Запорозької Січі Івану Сірку

Дата: 04.04.2013
Автор:

У центрі Харкова, на Бурсацькому спуску, встановлять пам’ятник кошовому отаману Запорозького війська Івану Сірку. Розмістити його планують поряд з Історичним музеєм, біля підпірних стін, які символізують фортецю. Цей проект вже затвердила архітектурно-містобудівна рада.

Установлення пам’ятника Івану Сірку, як поінформував головний архітектор Харкова Сергій Чечельницький, — це продовження масштабної реконструкції центральної площі Конституції. Монумент, заввишки 6,3 м, планують виконати з бронзи, а облицювання — з сірого граніту, щоб повторити оформлення виходу зі станції метро та вписатися в її архітектурний ансамбль.
Більш детально про те, як виглядатиме пам’ятник, розповів автор проекту, відомий харківський скульптор Олександр Рідний. За його словами, постать козацького отамана, який за однією з легенд народився на Харківщині у невеличкому містечку Мерефа, розташується поряд із гарматою, обличчям до Бурсацького узвозу.
А зовнішність Івана Сірка повторюватиме реконструкцію професора Михайла Герасимова, який на думку скульптора, найбільш вдало передав образ незламного полковника. Адже він, перебуваючи на посаді кошового отамана Запорозької Січі, провів 54 бої і жодного разу не був переможений.

www.varta.kharkov.ua

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , , , ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 3 від 29 грудня  2019

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2020’.Вільне Козацтво Холодного Яру