Екс-директор Галузевого архіву СБУ в Черкасах дасть ключ до “Права на правду”

Дата: 27.03.2013
Автор:

У Черкасах 29 березня о 12:00 у міській Центральній бібліотеці ім. Лесі Українки (вул. Хрещатик, 200) відбудеться відкрита лекція «Про що говорять архіви КГБ?».

Під час лекції ітиме мова загалом про те, що зберігається в архівах КГБ, як отримати до них доступ. Також буде презентовано видання, яке має допомагати добратися до архівної інформації – «Право на правду. Практичний порадник із доступу до архівів».

«Особливістю будь-якого тоталітарного режиму є бажання його керівників контролювати всі сфери діяльності людини і суспільства в цілому. Для цього потрібно мати максимум інформації про настрої населення, про зародження невдоволення, мати можливість локалізувати це невдоволення і знищити його носіїв. Ці завдання виконували функціонери органів безпеки режиму. Результатом їх діяльності стало безліч зібраних різноманітних свідоцтв, спостережень, компрометуючої інформації про осіб, які цікавили органи, інформації про діяльність тих чи інших організацій або неформальних об’єднань», – говорить один з упорядників довідника, к.і.н., екс-директор Галузевого архіву СБУ Володимир В’ятрович.

«Органи» залишили після себе величезну кількість різноманітних вказівок, розпоряджень, наказів, які регламентували їх діяльність та забезпечували існування режиму, – продовжує В’ятрович. – Уся ця інформація протягом багатьох років збиралася у спеціальних архівних сховищах, доступ куди був суворо обмежений».

Презентуватиме книгу член Вченої ради Центру досліджень визвольного руху Геннадій Іванущенко.

Організатори запрошують науковців, краєзнавців, тих, хто цікавиться історією, або просто хоче дізнатися про закриті сторінки радянського минулого, студентів тощо.

Організатори заходу – Центр досліджень визвольного руху. Співорганізатор у Черкасах – громадський активіст, журналіст Ігор Волошин та черкаський осередок ВГО «Молодий Народний Рух».

www.procherk.info

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , , , ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 4 від квітень 2024

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2024’.Вільне Козацтво Холодного Яру