Виставка “УПА. Історія нескорених” подорожує Австралією

Дата: 05.03.2013
Автор:

До річниці загибелі Головного командира УПА Романа Шухевича у Сіднеї відкрито виставку «УПА. Історія нескорених». На виставку прийшли колишні вояки Повстанської армії.
3 березня у Сіднеї (Австралія) в Українському домі молоді презентували фотовиставку Центру досліджень визвольного руху «УПА. Історія нескорених». Захід приурочили до роковин загибелі генерала-хорунжого Української повстанської армії Романа Шухевича та на честь вшанування пам’яті вояків УПА, які жили в Сіднеї.
Організувала виставку Спілка української молоді в Австралії. На відкритті були присутні колишні вояки УПА, які зараз проживають в Сіднеї, — Дмитро Грицько та Володимир Костка. Вони поділилися з присутніми своїми спогадами про участь у визвольному русі.
«Ця виставка справляє дуже гарне, навіть емоційне враження. Дивлячись на сотні фотографій, ми у спогадах полинаємо в Україну, згадуємо тих упівців, яких зустрічали під час наших подорожей на Батьківщину», — поділилася враженнями Марічка Чигрин.

На виставці представлені близько півтисячі фото, документи з радянських та німецьких джерел, внутрішні документи Організації українських націоналістів та УПА. Відвідувачі побачили такі раритети, як фотографії групи вояків УПА з захопленим німецьким літаком та повстанців у підземній криївці (бункері) на Хмельниччині в 1950 році. Тема криївок детально досліджена в окремій частині виставки, включно з планами підземних «багатокімнатних квартир» та детальними інструкціями щоденного режиму життя під землею.
Один із авторів виставки історик Володимир В’ятрович розповів, що в Австралії проживає доволі велика українська громада, зокрема нащадки тих, хто воював в УПА за незалежну Україну. «Місцевим українцям важливо буде дізнатися історію УПА. Пізнавальною виставка буде і для інших австралійців, адже їхня країна цікавиться трагічним і героїчним минулим України, це одна  з тих країн, які визнали Голодомор геноцидом», — прокоментував В’ятрович.
Виставка демонструватиметься у Сіднеї до 10 березня, а потім вирушить в інші міста Австралії.
Документальна фотовиставка «УПА. Історія нескорених» розроблена Центром досліджень визвольного руху (автори Володимир В’ятрович, Руслан Забілий, Ігор Дерев’яний, Петро Содоль, Роман Грицьків, Ольга Сало) на базі архівних документів. Окрім України, виставка вже експонувалася в понад 20 містах Сполучених Штатів Америки, у Канаді, Прибалтиці, Великій Британії, Японії та Греції. Крім виставки, Центр  досліджень визвольного руху видав однойменну ілюстровану історію УПА та навчально–демонстраційний посібник для середніх шкіл.

www.cdvr.org.ua

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , , , , , ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 3 від 29 грудня  2019

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2020’.Вільне Козацтво Холодного Яру