“Книгою року Бі-Бі-Сі” знову став історичний твір

Дата: 20.12.2012
Автор:

Лауреатом премії “Книга року ВВС”-2012 став Юрій Винничук із романом “Танґо смерті” – пригодницько-містичним твором про дружбу чотирьох львів’ян (українця, поляка, єврея та німця) на тлі Голокосту, проведеного нацистами у Львові.
Роман складається із двох часових зрізів. Один – це події, які відбуваються у Львові перед війною і під час війни. Це долі чотирьох друзів – українця, поляка, єврея і німця, які переживають різні – веселі й сумні – пригоди. Їхні батьки у 1920-х були розстріляні як солдати армії УНР, а самі герої опиняться перед таким болючим вибором уже в УПА.
Другий часовий зріз – початок XXI сторіччя. Професор Ярош вивчає літератури, написані мертвими мовами, зокрема, арканумською. У процесі роботи він виявляє, що давні містичні практики дозволяють щось на кшталт переселення душ – якщо в момент смерті звучала відповідна музика.
Виявляється, що ці загадкові ноти звучали і в Янівському концтаборі на території Львова, де було знищене єврейське населення міста… “Танґо смерті” – танґо “Остання неділя”, яке виконував (це історичний факт) під час розстрілів оркестр із в’язнів гетто – кращих львівських музикантів, з європейською чи навіть світовою славою.
Ініціатором примусової організації музикантів-в’язнів в оркестр був заступник коменданта Янівського табору, унтерштурмфюрер СС Ріхард Рокіта, який перед війною був скрипалем у катовіцьких кав’ярнях і вирізнявся винятковими садистичними властивостями, повідомляє Центр міської історії Центрально-східної Європи.
За словами Винничука, написати роман його змусили рекомендації мовознавця та історика Євгена Наконечного, який багато років вивчав історію львівських євреїв і Голокосту в місті.
“Також у романі присутній Львів 1930-40-х – із його мовою, жартами, ароматами і навіть сексом.
“Коли я працював над книжками про Львів, то я шукав усілякі легенди, робив ксерокопії, сканував і фотографував безліч різного матеріалу, який міг мені знадобитися пізніше, – зазначив Винничук. – Мене цікавив побут Львова – що їли, як жили, які були звичаї, як розважалися. Я назбирав стільки матеріалу, що міг написати книжку на будь-яку тему: і кнайпи Львова, і львівська кава, зараз про.львівську кухню пишу. Я ніби жив душею в тому старому Львові, тому мені писалося дуже легко”.
Як відомо, торік переможцем “Книга року ВВС”-2011 став одесит Володимир Рутківський із дилогією “Сині Води” – пригодницьким твором про 1360-ті роки, коли Велике князівство Литовське і Руське витісняло Золоту Орду з території нинішньої України

www.istpravda.com.ua

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 3 від 29 грудня  2019

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2020’.Вільне Козацтво Холодного Яру