Українські козаки вирушили в експедицію по Дніпру у Чорне море

Дата: 31.07.2012
Автор:

Представники козацьких організацій України вирушили з Херсонщини на козацькому човні в експедицію-похід по Дніпру у Чорне море.

Про це кореспонденту УКРІНФОРМу повідомив  Костянтин Рижов, керівник експедиції, віце-президент ВГО “Всеукраїнська федерація “Спас”, кошовий отаман Запорозького війська низового “Запорозька Січ”.

“Тут збірний екіпаж – козаки з Херсонської області (з Каховки), з Миколаєва, Запоріжжя, Харкова, Дніпропетровська”, – розповів Костянтин Рижов.

У поході беруть участь 9 козаків. Серед них – бізнесмени, студенти, робітник, комп’ютерний технік. Наймолодшому члену екіпажу – 17 років, найстаршому – 46. Капітан козацького човна – Володимир Колпаков. Судно не має двигуна і рухається під вітрилом та на веслах.

Розпочався похід у місті Каховка на Каховському водосховищі, а кінцевою його точкою є Кінбурнська коса у Чорному морі. Передбачається, що похід триватиме до 6-го серпня. Проте його терміни залежатимуть також і від погоди, зазначив Костянтин Рижов.

“Ми хочемо випробувати себе, пройшовши частину того шляху, який долали козаки, йдучи у Чорне море. Проте наша основна ціль – звернути увагу громадськості до цієї місцевості. На цій території сучасної Херсонської області була Прогноївська паланка Запорозького війська. Ця територія завжди була насичена і промислами, і торговельними та іншими різними видами господарської діяльності. На цій місцевості, що належала козацтву, була розвинута інфраструктура ще до приходу сюди Потьомкіна”, – заявив керівник експедиції.

Як повідомив Костянтин Рижов, в українських козаків є ідея зробити такі морські походи постійними.

<a href=”http://www.ukrinform.ua/ukr/news/ukraiinski_kozaki_rozpochali_ekspeditsiyu_po_dnipru_u_chorne_more_1744191″>Укрінформ</a>

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , , , , , ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 20 від червень 2024

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2024’.Вільне Козацтво Холодного Яру