До того, як командувати ротою в дивізії “Галичина”, офіцер Сумароків отримав всі найвищі нагороди Російської імперії та УНР

Дата: 19.05.2012
Автор:

19 травня 1975 року, не доживши два тижні до свого 82-річчя, помер Павло Сумароків – ветеран обох світових воєн, армій Російської імперії і УНР та дивізії “Галичина”.

Павло Федорович народився 30 травня 1893 р. Учасник Першої світової війни. За хоробрість нагороджений усіма орденами до Святого Володимира IV ступеня з мечами та биндою. Крім того, 1917-го року він здобув відзнаку святого Георгія з Лавровою гілкою – нагороду за хоробрість, яку офіцери отримували виключно за рішенням солдатських рад.

Під час Визвольних змагань 1917–1920 років поручник Сумароков бився з більшовиками у складі легендарного полку Чорних запорожців. Учасник Першого Зимового походу. Лицар Залізного хреста. Учасник Другого зимового походу під командуванням Юрка Тютюнника.

Влітку 1943-го вступив до лав дивізії «Галичина» і брав участь у битві під Бродами. Командир 6-ї роти 30-го полку дивізії «Галичина».

На еміграції у Польщі та Німеччині. Автор спогадів про Другий зимовий похід та дивізію «Галичина».

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki

Tags: , , , ,Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 3 від травень 2023

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2023’.Вільне Козацтво Холодного Яру