Завдяки Ярмолі з гурту «Гайдамаки» знову славляться черкаські імена

Дата: 15.11.2011
Автор:

Так збіглося, що дві мистецькі події листопада, знакові для справжніх українців і пов’язані з іменем лідера знаменитого рок-гурту «Гайдамаки» Олександра Ярмоли, мають ще й пряме відношення до Черкащини.

Центральні шпальти вітчизняних і російських газет, присвячених культурі, днями мали схожі заголовки. Вони констатували: лідера легендарного на всьому пострадянському просторі гурту «Машина времени» Андрія Макаревича… завербували в українські козаки.  Причому відбулося це в оригінальній формі: коли Макаревич прибув до київського Палацу «Україна», де мав давати концерт, до нього підійшов Олександр Ярмола і вручив якийсь таємничий пакунок. Макаревич щез за кулісами, а коли знову з’явився на сцені, то був… у чорних козацьких шароварах. Щоправда, поєднав їх з дивовижними смугастими гетрами…

Родзинка події – в тому, що шаровари, які «засвітилися» на екранах телеканалів і в газетних фото, шила знаменита Олеся Теліженко, дизайнера з Черкас, відома своїми чудовими етнічними колекціями одягу та тим, що у неї одягається чимало знаменитостей – від жінок родини екс-президента Віктора Ющенка до зірок вітчизняного пісенного бомонду. Нам вдалося поспілкуватися з Олесею по телефону…

 «Власне, весь рок-гурт «Гайдамаки», включно з його лідером Сашком Ярмолою, «одягала» я. Пошила для них весь сценічний одяг в стилі етно ще в перші дні 2010 року, – говорить Олеся. – Коли нинішнього літа «Гайдамаки» виступали на фестивалі «Сотворение мира» в Казані, до них підійшов президент фестивалю Андрій Макаревич. Дав чудову оцінку виступові, а заодно сказав, що й сам був би не проти мати шаровари, як у Сашка. До речі, до нинішнього листопада вони у нього одного такі були…»

 Ярмола пообіцяв йому такі самі роздобути, замовив їх пошиття знов-таки черкащанці і вручив за першої ж нагоди, коли Макаревич приїхав до Києва.

Українська публіка зустріла Макаревича в шароварах оплесками: вільнолюбному співакові з Росії одяг українського козака личив. Особливо ж враховуючи його нещодавній справді козацький випад проти російської політики. Спочатку це була пісня «К нам в Холуево приезжает Путин», а потім – і викладені в інтернет-мережі роздуми Макаревича, в яких він попереджає про небезпеку реанімації Радянського Союзу в найгірших його проявах.

“Эта власть не озаботилась даже созданием иллюзии выбора – это значит, что нас опять вообще ни за что не держат, здравствуй, Советский Союз. И вот это меня (смешно, да?) задевает больше всего. Двадцать пять лет коту под хвост “, – написав Макаревич.
“Скажете, нас никогда здесь за людей не держали? Держали. При Горбачеве и при Ельцине. Это не значит, что у них от этого все хорошо получалось – обычно, как всегда, ничего не получалось, но ощущения, что тебя унижают, не было. А мне кажется, это очень важно – ощущение, с которым ты живешь в стране”, – підсумовує Макаревич…

До речі, одяг для «зірок» – далеко не єдиний новий штрих у творчості нашої землячки Олесі Теліженко. Вона задоволена тим, що днями розробила і форму для дітей столичного Українського гуманітарного ліцею. Переконана: за дітьми, які навчаються у подібних закладах – майбутнє справді незалежної України…

Так само про майбутнє України і про нинішніх дітей, яким його творити, думає і вищезгаданий лідер «Гайдамак» Олександр Ярмола. Як учасник Руху «Не будь байдужим!» (НББ) 8 листопада він прийняв участь у презентації мультимедійного диску «Карпатська Україна», який волонтери Руху НББ роздадуть ста тисячам десятикласників по всій Україні. З цією презентацією стартує кампанія «Альтернативні уроки історії» – для учнів і вчителів, які хочуть, щоб навчання велося за посібниками з неупередженим викладом історії, а не з викривленнями в угоду політикам. Продовженням серії мають стати диски «Становлення Київської Русі» та «Конотопська битва». Автор презентованого посібника Олександр Пагіря підкреслює, що саме Карпатська Україна стала першою державою в Центральній Європі, яка вчинила збройних опір нацистському блоку держав – у березні 1939 року, ще до початку Другої світової війни.

«У світі ніхто не цікавиться тими націями, яких б’ють. Цікаві ті, хто відбивається», – заявив на презентації Олександр Ярмола, фронтмен «Гайдамаків», чия музика супроводжує тескт мультимедійного диску (озвученого, до речі, голосом Фагота з гурту «Танок На Майдані Конго») Сам можливо не підозрюючи, Ярмола і цього разу популяризував Черкащину. Адже на момент вторгнення союзника Гітлера, угорського диктатора Хорті до Карпатської України, військо цієї держави очолював уродженець села Зеленьків (нині – Тальнівського району Черкащини) Сергій Єфремов. Саме він, ветеран Першої світової і командир гайдамацького полку УНР, який бився в Центральній Україні проти більшовиків і денікінців, очолив і солдатів Карпатської Січі, які відважно билися проти  хористів за незалежність своєї держави…

Для довідки: активістами об’єднання «Не будь байдужим!» є найвідоміші в Україні музиканти, письменники, спортсмени, модельєри: Олег Скрипка (гурт «Воплі Відоплясова»), Фоззі та Фагот (гурт «Танок на Майдані Конго»), Вадим Красноокий (гурт «Mad Heads»), Фома (гурт «Мандри») Ірен Роздобудько, Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Тарас Прохасько, Василь Вірастюк та інші.

 

Тепер лідери українських «Гайдамак» і російської «Машины времени» мають однакові шаровари роботи черкаської дизайнерки…


 

Презентований творчою українською елітою диск з реальним викладом історії славить ратну справу тальнівчанина Єфремова, командувача Карпатської Січі 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ігор АРТЕМЕНКО

 

Поделиться в соц. сетях

Share to LiveJournal
Share to Odnoklassniki


Одна відповідь на Завдяки Ярмолі з гурту «Гайдамаки» знову славляться черкаські імена

  1. Bogunn на 06.12.2011 из 23:11

    Розширюємо мережу і прихильників пані Олесі.:)
    http://blogs.korrespondent.net/users/blog/69coii/a51315

Напишіть відгук

Свіжий випуск

Газета 'Козацький край' номер 4 від квітень 2024

дружні сайти

ТМ “Еко-Ферма”

Музейно-етнографічний комплекс “Дикий Хутір”

Світовий Конґрес Українців

Млини України

Млини України

Туристична компанія “Від Краю – до Краю”

Від краю до краю

© 2011-‘2024’.Вільне Козацтво Холодного Яру