13 грудня 2012 року у Черкасах “сталося чудо”: через більш як 21 рік Незалежності України, після десятки разів невиконаних обіцянок зробити це, рішенням міськради нарешті перейменовано вулицю імені німецького комуніста Фрідріха Енгельса. Віднині ця вулиця має ім’я на честь легендарного рухівця В’ячеслава Чорновола.
Від імені всіх патріотів Черкас і України – щира вдячність тим 35 депутатам, які проголосували ”ЗА” перейменування, а двом комуністам, які голосували “протів” та соціалістові, який “воздєржался” – тільки “пламєнний коммуністічєскій прівєт”!
Ігор АРТЕМЕНКО
тьфу, не буде добра з перейменувань. див. попередню статтю.
в сенсі див. ось цю
http://cossackland.org.ua/2012/12/12/cherkaski-deputaty-taky-ne-zdatni-perejmenuvaty-vulytsyu-enhelsa-na-chornovola/
і коментар до неї.
Якби ж ще коментар був змістовним, а не глаголив про те, що вулицю Чорновола комуністи “пастроілі”! Це при тому, що вулиці вже не одне століття…
То верніть їй старовинну назву. Або залиште назву радянську, вона теж чимало років була. Мені не нравиться принцип “вижигання” всього “українсько-радянського” “каленим залізом”, який зараз активно пропагується. Історію націоналісти не перепишуть, а от відразу у нащадків тих українців, які будували Україну радянську – викличуть. В 1917-23 рр. і 1939-53 рр “націоналісти” вже намагались використовувати цю методу, щоб винищити прихильників “коммунізму” – як ви знаєте не помогло, більш того, призвело до біди. І взагалі – що це таке, що у нас постійно знищуються пам’ятки історії попереднього періоду? В Європі зберігається пам’ять і стоять пам’ятники і королям і Наполеону і Французській Революції та її діячам, хоч всі вони були далеко не святі, але всі розуміють, що це частина нашої історії. Чим ми гірші?
p.s. зрозумійте правильно “затяті комуністи” у мене і у багатьох наших людей (наскільки мені відомо) викликають таку саму відразу. бєспрєдєльщиків, які не поважають інших людей і їх працю, треба спиняти – під яким би прапором вони не виступали.
якщо рішення нав’язується народу, навіть з “благих” міркувань – воно залишається нав’язаним. якщо отамана вибирала лише невелика група громадян (козаків), як от зїзд “вільних хліборобів” Скоропадського у 1918 році – то він все одно буде нелегітимним, бо думки усіх інших не спитали, так і тут.